Groenpeil

Nijverkamp in Veenendaal

Buurt in wijk Zuidoost, gemeente Veenendaal, postcodegebied 3902 en postcodegebied 3903. 435 inwoners in 106 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 39 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,4%.

Woningen
106
CBS 2025
Inwoners
435
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 562.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
38,5%
EP-Online, 39 gelabeld
Dekking energielabels
36,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Nijverkamp
Labelverdeling Nijverkamp
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%1
A+2,6%1
A17,9%7
B15,4%6
C25,6%10
D15,4%6
E12,8%5
G7,7%3
Totaal gelabeld100%39
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%143
A+++6,3%1.362
A++3,2%684
A+4,5%963
A31,1%6.704
B15,8%3.400
C22,9%4.943
D7,3%1.570
E4,3%922
F2,2%482
G1,9%404
Totaal gelabeld100%21.577
Energielabels Nijverkamp vergeleken met Veenendaal
LabelStavenNijverkampVeenendaal
A++++2,6%0,7%
A+++0,0%6,3%
A++0,0%3,2%
A+2,6%4,5%
A17,9%31,1%
B15,4%15,8%
C25,6%22,9%
D15,4%7,3%
E12,8%4,3%
F0,0%2,2%
G7,7%1,9%

Nijverkamp Veenendaal

Deze verdeling gaat over de 36,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Nijverkamp vergeleken met Veenendaal
BouwperiodeStavenNijverkampVeenendaal
vóór 194523,1%6,2%
1945–19645,1%11,3%
1965–197415,4%16,2%
1975–199125,6%24,0%
1992–200525,6%16,1%
2006–20145,1%10,4%
2015 en later0,0%15,8%

Nijverkamp Veenendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 25,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Nijverkamp vergeleken met Veenendaal
WoningtypeStavenNijverkampVeenendaal
Vrijstaand61,5%5,2%
Twee-onder-een-kap15,4%16,5%
Hoekwoning2,6%6,1%
Tussenwoning0,0%24,5%
Appartement20,5%47,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Nijverkamp Veenendaal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
23
21,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
165 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
25 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Zuidoost

Alle buurten in Veenendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.