Groenpeil

Het Ambacht in Veenendaal

Buurt in wijk Zuidoost, gemeente Veenendaal, postcodegebied 3901 en postcodegebied 3903. 1.535 inwoners in 712 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 745 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,5%.

Woningen
712
CBS 2025
Inwoners
1.535
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 356.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
35,0%
CBS 2025
Label A of B
65,1%
EP-Online, 745 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Het Ambacht
Labelverdeling Het Ambacht
LabelAandeelWoningen
A+++1,7%13
A++17,2%128
A+6,7%50
A36,9%275
B2,6%19
C13,4%100
D10,6%79
E6,4%48
F1,2%9
G3,2%24
Totaal gelabeld100%745
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%108
A+++5,9%1.258
A++3,0%633
A+4,1%881
A31,2%6.695
B15,8%3.388
C23,4%5.020
D7,5%1.606
E4,3%931
F2,3%500
G2,0%419
Totaal gelabeld100%21.439
Energielabels Het Ambacht vergeleken met Veenendaal
LabelStavenHet AmbachtVeenendaal
A++++0,0%0,5%
A+++1,7%5,9%
A++17,2%3,0%
A+6,7%4,1%
A36,9%31,2%
B2,6%15,8%
C13,4%23,4%
D10,6%7,5%
E6,4%4,3%
F1,2%2,3%
G3,2%2,0%

Het Ambacht Veenendaal

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Het Ambacht vergeleken met Veenendaal
BouwperiodeStavenHet AmbachtVeenendaal
vóór 19453,8%6,3%
1945–196425,5%11,3%
1965–19741,3%16,3%
1975–19916,7%24,2%
1992–20052,1%16,2%
2006–20149,4%10,3%
2015 en later51,1%15,4%

Het Ambacht Veenendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 51,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Het Ambacht vergeleken met Veenendaal
WoningtypeStavenHet AmbachtVeenendaal
Vrijstaand1,5%5,2%
Twee-onder-een-kap8,7%16,6%
Hoekwoning4,0%6,0%
Tussenwoning14,9%24,6%
Appartement70,9%47,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Het Ambacht Veenendaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
255
35,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
647 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zuidoost

Alle buurten in Veenendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.