Groenpeil

Dishoek in Veere

Buurt in wijk Wijk 09 Koudekerke, gemeente Veere, postcodegebied 4371. 155 inwoners in 128 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 178 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,8%.

Woningen
128
CBS 2025
Inwoners
155
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 705.000
CBS 2025, gemeente € 445.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
79,2%
EP-Online, 178 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dishoek
Labelverdeling Dishoek
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%2
A++0,6%1
A+5,1%9
A52,2%93
B20,2%36
C9,6%17
D4,5%8
E2,2%4
F1,1%2
G3,4%6
Totaal gelabeld100%178
Ter vergelijking: gemeente Veere
Ter vergelijking: gemeente Veere
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%34
A+++3,0%211
A++1,2%88
A+3,0%212
A23,7%1.678
B16,4%1.162
C25,9%1.835
D9,5%676
E6,3%444
F4,4%314
G6,1%429
Totaal gelabeld100%7.083
Energielabels Dishoek vergeleken met Veere
LabelStavenDishoekVeere
A++++0,0%0,5%
A+++1,1%3,0%
A++0,6%1,2%
A+5,1%3,0%
A52,2%23,7%
B20,2%16,4%
C9,6%25,9%
D4,5%9,5%
E2,2%6,3%
F1,1%4,4%
G3,4%6,1%

Dishoek Veere

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dishoek vergeleken met Veere
BouwperiodeStavenDishoekVeere
vóór 19451,7%12,4%
1945–19647,3%12,5%
1965–19745,1%18,7%
1975–199116,9%24,0%
1992–20052,8%15,7%
2006–201415,7%9,5%
2015 en later50,6%7,2%

Dishoek Veere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 50,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dishoek vergeleken met Veere
WoningtypeStavenDishoekVeere
Vrijstaand27,5%26,5%
Twee-onder-een-kap2,2%17,1%
Hoekwoning0,6%8,2%
Tussenwoning0,0%16,5%
Appartement38,8%16,0%
Onbekend type30,9%15,8%

Dishoek Veere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
47
36,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
263 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 09 Koudekerke

Alle buurten in Veere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.