Groenpeil

Koudekerke in Veere

Buurt in wijk Wijk 09 Koudekerke, gemeente Veere, postcodegebied 4371. 2.820 inwoners in 1.336 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 744 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,8%.

Woningen
1.336
CBS 2025
Inwoners
2.820
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 343.000
CBS 2025, gemeente € 445.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
53,9%
EP-Online, 744 gelabeld
Dekking energielabels
55,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Koudekerke
Labelverdeling Koudekerke
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%3
A+++2,7%20
A++0,3%2
A+4,0%30
A28,2%210
B18,3%136
C24,7%184
D9,8%73
E4,3%32
F3,1%23
G4,2%31
Totaal gelabeld100%744
Ter vergelijking: gemeente Veere
Ter vergelijking: gemeente Veere
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%34
A+++3,0%211
A++1,2%88
A+3,0%212
A23,7%1.678
B16,4%1.162
C25,9%1.835
D9,5%676
E6,3%444
F4,4%314
G6,1%429
Totaal gelabeld100%7.083
Energielabels Koudekerke vergeleken met Veere
LabelStavenKoudekerkeVeere
A++++0,4%0,5%
A+++2,7%3,0%
A++0,3%1,2%
A+4,0%3,0%
A28,2%23,7%
B18,3%16,4%
C24,7%25,9%
D9,8%9,5%
E4,3%6,3%
F3,1%4,4%
G4,2%6,1%

Koudekerke Veere

Deze verdeling gaat over de 55,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Koudekerke vergeleken met Veere
BouwperiodeStavenKoudekerkeVeere
vóór 194512,8%12,4%
1945–196411,0%12,5%
1965–197428,1%18,7%
1975–199123,3%24,0%
1992–200513,6%15,7%
2006–20145,5%9,5%
2015 en later5,8%7,2%

Koudekerke Veere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 28,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Koudekerke vergeleken met Veere
WoningtypeStavenKoudekerkeVeere
Vrijstaand19,4%26,5%
Twee-onder-een-kap22,2%17,1%
Hoekwoning13,3%8,2%
Tussenwoning26,7%16,5%
Appartement15,2%16,0%
Onbekend type3,2%15,8%

Koudekerke Veere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
698
52,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.137 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 09 Koudekerke

Alle buurten in Veere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.