Groenpeil

Verspreide huizen Serooskerke in Veere

Buurt in wijk Wijk 03 Serooskerke, gemeente Veere, postcodegebied 4353. 190 inwoners in 87 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 49 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,8%.

Woningen
87
CBS 2025
Inwoners
190
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 646.000
CBS 2025, gemeente € 445.000
Koopwoningen
94,0%
CBS 2025
Label A of B
32,7%
EP-Online, 49 gelabeld
Dekking energielabels
56,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Serooskerke
Labelverdeling Verspreide huizen Serooskerke
LabelAandeelWoningen
A+++2,0%1
A+4,1%2
A18,4%9
B8,2%4
C36,7%18
D6,1%3
E6,1%3
F10,2%5
G8,2%4
Totaal gelabeld100%49
Ter vergelijking: gemeente Veere
Ter vergelijking: gemeente Veere
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%34
A+++3,0%211
A++1,2%88
A+3,0%212
A23,7%1.678
B16,4%1.162
C25,9%1.835
D9,5%676
E6,3%444
F4,4%314
G6,1%429
Totaal gelabeld100%7.083
Energielabels Verspreide huizen Serooskerke vergeleken met Veere
LabelStavenVerspreide huizen SerooskerkeVeere
A++++0,0%0,5%
A+++2,0%3,0%
A++0,0%1,2%
A+4,1%3,0%
A18,4%23,7%
B8,2%16,4%
C36,7%25,9%
D6,1%9,5%
E6,1%6,3%
F10,2%4,4%
G8,2%6,1%

Verspreide huizen Serooskerke Veere

Deze verdeling gaat over de 56,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Serooskerke vergeleken met Veere
BouwperiodeStavenVerspreide huizen SerooskerkeVeere
vóór 194532,7%12,4%
1945–196410,2%12,5%
1965–19740,0%18,7%
1975–19916,1%24,0%
1992–20058,2%15,7%
2006–201426,5%9,5%
2015 en later16,3%7,2%

Verspreide huizen Serooskerke Veere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 32,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Serooskerke vergeleken met Veere
WoningtypeStavenVerspreide huizen SerooskerkeVeere
Vrijstaand57,1%26,5%
Twee-onder-een-kap2,0%17,1%
Hoekwoning2,0%8,2%
Tussenwoning0,0%16,5%
Appartement8,2%16,0%
Onbekend type30,6%15,8%

Verspreide huizen Serooskerke Veere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
36
41,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
198 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Serooskerke

Alle buurten in Veere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.