Groenpeil

Oerle in Veldhoven

Buurt in wijk Wijk 02 Oerle, gemeente Veldhoven, postcodegebied 5507. 2.905 inwoners in 1.099 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 684 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,3%.

Woningen
1.099
CBS 2025
Inwoners
2.905
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 659.000
CBS 2025, gemeente € 480.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
75,3%
EP-Online, 684 gelabeld
Dekking energielabels
62,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Oerle
Labelverdeling Oerle
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%4
A+++3,9%27
A++5,8%40
A+8,6%59
A43,9%300
B12,4%85
C10,7%73
D6,6%45
E4,8%33
F1,5%10
G1,2%8
Totaal gelabeld100%684
Ter vergelijking: gemeente Veldhoven
Ter vergelijking: gemeente Veldhoven
LabelAandeelWoningen
A++++5,2%724
A+++6,7%942
A++2,7%374
A+3,7%517
A29,1%4.066
B19,9%2.773
C22,9%3.200
D5,0%696
E2,5%353
F1,0%138
G1,3%180
Totaal gelabeld100%13.963
Energielabels Oerle vergeleken met Veldhoven
LabelStavenOerleVeldhoven
A++++0,6%5,2%
A+++3,9%6,7%
A++5,8%2,7%
A+8,6%3,7%
A43,9%29,1%
B12,4%19,9%
C10,7%22,9%
D6,6%5,0%
E4,8%2,5%
F1,5%1,0%
G1,2%1,3%

Oerle Veldhoven

Deze verdeling gaat over de 62,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Oerle vergeleken met Veldhoven
BouwperiodeStavenOerleVeldhoven
vóór 19452,3%2,6%
1945–19647,5%16,3%
1965–19743,1%11,8%
1975–199112,1%30,4%
1992–200522,4%15,8%
2006–201418,0%8,2%
2015 en later34,6%15,0%

Oerle Veldhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 34,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Oerle vergeleken met Veldhoven
WoningtypeStavenOerleVeldhoven
Vrijstaand38,3%15,9%
Twee-onder-een-kap25,1%20,1%
Hoekwoning4,5%7,3%
Tussenwoning13,3%28,2%
Appartement18,3%28,3%
Onbekend type0,4%0,2%

Oerle Veldhoven

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
508
46,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.251 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
30 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Oerle

Alle buurten in Veldhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.