Groenpeil

Verspreide huizen Groote Aard en Vliet in Veldhoven

Buurt in wijk Wijk 02 Oerle, gemeente Veldhoven, postcodegebied 5507. 270 inwoners in 97 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 30 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,3%.

Woningen
97
CBS 2025
Inwoners
270
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 765.000
CBS 2025, gemeente € 480.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
46,7%
EP-Online, 30 gelabeld
Dekking energielabels
30,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Groote Aard en Vliet
Labelverdeling Verspreide huizen Groote Aard en Vliet
LabelAandeelWoningen
A+++6,7%2
A++3,3%1
A+13,3%4
A13,3%4
B10,0%3
C16,7%5
D10,0%3
E20,0%6
F3,3%1
G3,3%1
Totaal gelabeld100%30
Ter vergelijking: gemeente Veldhoven
Ter vergelijking: gemeente Veldhoven
LabelAandeelWoningen
A++++5,2%724
A+++6,7%942
A++2,7%374
A+3,7%517
A29,1%4.066
B19,9%2.773
C22,9%3.200
D5,0%696
E2,5%353
F1,0%138
G1,3%180
Totaal gelabeld100%13.963
Energielabels Verspreide huizen Groote Aard en Vliet vergeleken met Veldhoven
LabelStavenVerspreide huizen Groote Aard en VlietVeldhoven
A++++0,0%5,2%
A+++6,7%6,7%
A++3,3%2,7%
A+13,3%3,7%
A13,3%29,1%
B10,0%19,9%
C16,7%22,9%
D10,0%5,0%
E20,0%2,5%
F3,3%1,0%
G3,3%1,3%

Verspreide huizen Groote Aard en Vliet Veldhoven

Deze verdeling gaat over de 30,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Groote Aard en Vliet vergeleken met Veldhoven
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Groote Aard en VlietVeldhoven
vóór 194520,0%2,6%
1945–196420,0%16,3%
1965–197410,0%11,8%
1975–199123,3%30,4%
1992–200510,0%15,8%
2006–20146,7%8,2%
2015 en later10,0%15,0%

Verspreide huizen Groote Aard en Vliet Veldhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 23,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Groote Aard en Vliet vergeleken met Veldhoven
WoningtypeStavenVerspreide huizen Groote Aard en VlietVeldhoven
Vrijstaand76,7%15,9%
Twee-onder-een-kap23,3%20,1%
Hoekwoning0,0%7,3%
Tussenwoning0,0%28,2%
Appartement0,0%28,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Verspreide huizen Groote Aard en Vliet Veldhoven

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
32
33,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
192 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 02 Oerle

Alle buurten in Veldhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.