Groenpeil

Kriemhildebuurt in Velsen

Buurt in wijk Wijk 00 Velsen-Zuid en Driehuis, gemeente Velsen, postcodegebied 1985. 770 inwoners in 313 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 159 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 13,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,1%.

Woningen
313
CBS 2025
Inwoners
770
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 726.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
13,8%
EP-Online, 159 gelabeld
Dekking energielabels
50,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kriemhildebuurt
Labelverdeling Kriemhildebuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%1
A++0,6%1
A+2,5%4
A6,3%10
B3,8%6
C28,3%45
D22,0%35
E15,1%24
F8,8%14
G11,9%19
Totaal gelabeld100%159
Ter vergelijking: gemeente Velsen
Ter vergelijking: gemeente Velsen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%54
A+++3,4%712
A++0,9%192
A+4,3%908
A24,7%5.203
B17,6%3.697
C22,7%4.788
D11,1%2.346
E7,1%1.499
F4,0%832
G3,9%829
Totaal gelabeld100%21.060
Energielabels Kriemhildebuurt vergeleken met Velsen
LabelStavenKriemhildebuurtVelsen
A++++0,0%0,3%
A+++0,6%3,4%
A++0,6%0,9%
A+2,5%4,3%
A6,3%24,7%
B3,8%17,6%
C28,3%22,7%
D22,0%11,1%
E15,1%7,1%
F8,8%4,0%
G11,9%3,9%

Kriemhildebuurt Velsen

Deze verdeling gaat over de 50,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kriemhildebuurt vergeleken met Velsen
BouwperiodeStavenKriemhildebuurtVelsen
vóór 194580,5%17,8%
1945–196413,2%29,9%
1965–19745,7%11,8%
1975–19910,0%16,0%
1992–20050,0%11,5%
2006–20140,0%6,3%
2015 en later0,6%6,7%

Kriemhildebuurt Velsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 80,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kriemhildebuurt vergeleken met Velsen
WoningtypeStavenKriemhildebuurtVelsen
Vrijstaand8,2%2,2%
Twee-onder-een-kap61,0%11,7%
Hoekwoning15,1%6,7%
Tussenwoning10,1%30,8%
Appartement5,7%47,9%
Onbekend type0,0%0,8%

Kriemhildebuurt Velsen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
98
31,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
332 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Velsen-Zuid en Driehuis

Alle buurten in Velsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.