Groenpeil

Velsen-Oost in Velsen

Buurt in wijk Wijk 00 Velsen-Zuid en Driehuis, gemeente Velsen, postcodegebied 1981. 815 inwoners in 337 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 169 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
337
CBS 2025
Inwoners
815
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 423.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
47,9%
EP-Online, 169 gelabeld
Dekking energielabels
50,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Velsen-Oost
Labelverdeling Velsen-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%1
A++0,6%1
A29,6%50
B17,2%29
C34,9%59
D11,8%20
E3,0%5
F2,4%4
Totaal gelabeld100%169
Ter vergelijking: gemeente Velsen
Ter vergelijking: gemeente Velsen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%54
A+++3,4%724
A++0,9%199
A+4,6%959
A25,0%5.259
B17,1%3.603
C22,8%4.800
D11,1%2.343
E7,1%1.492
F3,9%813
G3,9%812
Totaal gelabeld100%21.058
Energielabels Velsen-Oost vergeleken met Velsen
LabelStavenVelsen-OostVelsen
A++++0,6%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,6%0,9%
A+0,0%4,6%
A29,6%25,0%
B17,2%17,1%
C34,9%22,8%
D11,8%11,1%
E3,0%7,1%
F2,4%3,9%
G0,0%3,9%

Velsen-Oost Velsen

Deze verdeling gaat over de 50,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Velsen-Oost vergeleken met Velsen
BouwperiodeStavenVelsen-OostVelsen
vóór 19453,0%17,9%
1945–19643,6%30,1%
1965–197473,4%11,4%
1975–199117,8%16,1%
1992–20050,0%11,6%
2006–20142,4%6,3%
2015 en later0,0%6,8%

Velsen-Oost Velsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 73,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Velsen-Oost vergeleken met Velsen
WoningtypeStavenVelsen-OostVelsen
Vrijstaand1,2%2,1%
Twee-onder-een-kap16,0%11,5%
Hoekwoning7,1%7,0%
Tussenwoning35,5%30,9%
Appartement40,2%47,7%
Onbekend type0,0%0,8%

Velsen-Oost Velsen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
29,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Velsen-Zuid en Driehuis

Alle buurten in Velsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.