Groenpeil

Watervlietbuurt in Velsen

Buurt in wijk Wijk 05 Velsen-Noord, gemeente Velsen, postcodegebied 1951. 1.230 inwoners in 486 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 250 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
486
CBS 2025
Inwoners
1.230
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 326.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
30,8%
EP-Online, 250 gelabeld
Dekking energielabels
51,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Watervlietbuurt
Labelverdeling Watervlietbuurt
LabelAandeelWoningen
A+3,6%9
A20,4%51
B6,8%17
C19,2%48
D19,6%49
E16,0%40
F7,6%19
G6,8%17
Totaal gelabeld100%250
Ter vergelijking: gemeente Velsen
Ter vergelijking: gemeente Velsen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%54
A+++3,4%724
A++0,9%199
A+4,6%959
A25,0%5.259
B17,1%3.603
C22,8%4.800
D11,1%2.343
E7,1%1.492
F3,9%813
G3,9%812
Totaal gelabeld100%21.058
Energielabels Watervlietbuurt vergeleken met Velsen
LabelStavenWatervlietbuurtVelsen
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,0%0,9%
A+3,6%4,6%
A20,4%25,0%
B6,8%17,1%
C19,2%22,8%
D19,6%11,1%
E16,0%7,1%
F7,6%3,9%
G6,8%3,9%

Watervlietbuurt Velsen

Deze verdeling gaat over de 51,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Watervlietbuurt vergeleken met Velsen
BouwperiodeStavenWatervlietbuurtVelsen
vóór 194539,6%17,9%
1945–196442,0%30,1%
1965–19740,4%11,4%
1975–19910,0%16,1%
1992–20050,0%11,6%
2006–201417,6%6,3%
2015 en later0,4%6,8%

Watervlietbuurt Velsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 42,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Watervlietbuurt vergeleken met Velsen
WoningtypeStavenWatervlietbuurtVelsen
Vrijstaand2,4%2,1%
Twee-onder-een-kap14,0%11,5%
Hoekwoning13,6%7,0%
Tussenwoning38,8%30,9%
Appartement31,2%47,7%
Onbekend type0,0%0,8%

Watervlietbuurt Velsen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
95
19,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
295 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Velsen-Noord

Alle buurten in Velsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.