Groenpeil

Wijkermeerbuurt in Velsen

Buurt in wijk Wijk 05 Velsen-Noord, gemeente Velsen, postcodegebied 1951. 765 inwoners in 260 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 211 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
260
CBS 2025
Inwoners
765
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 304.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
23,0%
CBS 2025
Label A of B
55,9%
EP-Online, 211 gelabeld
Dekking energielabels
81,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Wijkermeerbuurt
Labelverdeling Wijkermeerbuurt
LabelAandeelWoningen
A39,3%83
B16,6%35
C29,4%62
D10,4%22
E1,4%3
F0,9%2
G1,9%4
Totaal gelabeld100%211
Ter vergelijking: gemeente Velsen
Ter vergelijking: gemeente Velsen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%54
A+++3,4%724
A++0,9%199
A+4,6%959
A25,0%5.259
B17,1%3.603
C22,8%4.800
D11,1%2.343
E7,1%1.492
F3,9%813
G3,9%812
Totaal gelabeld100%21.058
Energielabels Wijkermeerbuurt vergeleken met Velsen
LabelStavenWijkermeerbuurtVelsen
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,0%0,9%
A+0,0%4,6%
A39,3%25,0%
B16,6%17,1%
C29,4%22,8%
D10,4%11,1%
E1,4%7,1%
F0,9%3,9%
G1,9%3,9%

Wijkermeerbuurt Velsen

Deze verdeling gaat over de 81,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Wijkermeerbuurt vergeleken met Velsen
BouwperiodeStavenWijkermeerbuurtVelsen
vóór 19450,5%17,9%
1945–196481,5%30,1%
1965–19740,0%11,4%
1975–199117,1%16,1%
1992–20050,0%11,6%
2006–20140,0%6,3%
2015 en later0,9%6,8%

Wijkermeerbuurt Velsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 81,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Wijkermeerbuurt vergeleken met Velsen
WoningtypeStavenWijkermeerbuurtVelsen
Vrijstaand0,0%2,1%
Twee-onder-een-kap15,2%11,5%
Hoekwoning9,0%7,0%
Tussenwoning38,9%30,9%
Appartement37,0%47,7%
Onbekend type0,0%0,8%

Wijkermeerbuurt Velsen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
161
61,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
431 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Velsen-Noord

Alle buurten in Velsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.