Groenpeil

Bloemenbuurt in Venlo

Buurt in wijk Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid, gemeente Venlo, postcodegebied 5915. 910 inwoners in 397 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 292 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
397
CBS 2025
Inwoners
910
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 396.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
77,4%
EP-Online, 292 gelabeld
Dekking energielabels
73,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bloemenbuurt
Labelverdeling Bloemenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++0,7%2
A+1,4%4
A39,7%116
B35,3%103
C14,4%42
D4,5%13
E2,1%6
F1,0%3
G0,7%2
Totaal gelabeld100%292
Ter vergelijking: gemeente Venlo
Ter vergelijking: gemeente Venlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%334
A+++2,3%732
A++1,9%591
A+3,0%936
A27,3%8.585
B19,9%6.255
C23,5%7.377
D9,6%3.014
E5,5%1.735
F3,3%1.045
G2,7%836
Totaal gelabeld100%31.440
Energielabels Bloemenbuurt vergeleken met Venlo
LabelStavenBloemenbuurtVenlo
A++++0,0%1,1%
A+++0,3%2,3%
A++0,7%1,9%
A+1,4%3,0%
A39,7%27,3%
B35,3%19,9%
C14,4%23,5%
D4,5%9,6%
E2,1%5,5%
F1,0%3,3%
G0,7%2,7%

Bloemenbuurt Venlo

Deze verdeling gaat over de 73,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bloemenbuurt vergeleken met Venlo
BouwperiodeStavenBloemenbuurtVenlo
vóór 19450,7%10,4%
1945–196460,3%19,3%
1965–197417,5%20,5%
1975–19911,4%23,7%
1992–200511,3%12,2%
2006–20148,6%8,2%
2015 en later0,3%5,7%

Bloemenbuurt Venlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 60,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bloemenbuurt vergeleken met Venlo
WoningtypeStavenBloemenbuurtVenlo
Vrijstaand18,8%9,8%
Twee-onder-een-kap35,3%17,2%
Hoekwoning5,1%6,9%
Tussenwoning40,4%24,8%
Appartement0,3%39,1%
Onbekend type0,0%2,3%

Bloemenbuurt Venlo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
112
28,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
474 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid

Alle buurten in Venlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.