Groenpeil

Jezuïtenbuurt in Venlo

Buurt in wijk Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid, gemeente Venlo, postcodegebied 5915. 1.090 inwoners in 463 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 340 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
463
CBS 2025
Inwoners
1.090
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 308.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
39,1%
EP-Online, 340 gelabeld
Dekking energielabels
73,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Jezuïtenbuurt
Labelverdeling Jezuïtenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++13,2%45
A11,8%40
B14,1%48
C16,8%57
D30,9%105
E8,2%28
F3,2%11
G1,8%6
Totaal gelabeld100%340
Ter vergelijking: gemeente Venlo
Ter vergelijking: gemeente Venlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%334
A+++2,3%732
A++1,9%591
A+3,0%936
A27,3%8.585
B19,9%6.255
C23,5%7.377
D9,6%3.014
E5,5%1.735
F3,3%1.045
G2,7%836
Totaal gelabeld100%31.440
Energielabels Jezuïtenbuurt vergeleken met Venlo
LabelStavenJezuïtenbuurtVenlo
A++++0,0%1,1%
A+++13,2%2,3%
A++0,0%1,9%
A+0,0%3,0%
A11,8%27,3%
B14,1%19,9%
C16,8%23,5%
D30,9%9,6%
E8,2%5,5%
F3,2%3,3%
G1,8%2,7%

Jezuïtenbuurt Venlo

Deze verdeling gaat over de 73,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Jezuïtenbuurt vergeleken met Venlo
BouwperiodeStavenJezuïtenbuurtVenlo
vóór 194527,4%10,4%
1945–19649,1%19,3%
1965–19740,3%20,5%
1975–199142,9%23,7%
1992–20050,0%12,2%
2006–20147,1%8,2%
2015 en later13,2%5,7%

Jezuïtenbuurt Venlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 42,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Jezuïtenbuurt vergeleken met Venlo
WoningtypeStavenJezuïtenbuurtVenlo
Vrijstaand5,6%9,8%
Twee-onder-een-kap24,4%17,2%
Hoekwoning5,0%6,9%
Tussenwoning46,8%24,8%
Appartement18,2%39,1%
Onbekend type0,0%2,3%

Jezuïtenbuurt Venlo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
226
48,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
668 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid

Alle buurten in Venlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.