De Krosselt in Venlo
Buurt in wijk Wijk 41 Velden, gemeente Venlo, postcodegebied 5941. 145 inwoners in 55 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 32 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.
- Woningen
- 55
- CBS 2025
- Inwoners
- 145
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 587.000
- CBS 2025, gemeente € 312.000
- Koopwoningen
- 96,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 34,4%
- EP-Online, 32 gelabeld
- Dekking energielabels
- 58,2%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 3,1% | 1 |
| A++ | 6,3% | 2 |
| A+ | 6,3% | 2 |
| A | 3,1% | 1 |
| B | 15,6% | 5 |
| C | 37,5% | 12 |
| D | 12,5% | 4 |
| E | 3,1% | 1 |
| F | 6,3% | 2 |
| G | 6,3% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 32 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 334 |
| A+++ | 2,3% | 732 |
| A++ | 1,9% | 591 |
| A+ | 3,0% | 936 |
| A | 27,3% | 8.585 |
| B | 19,9% | 6.255 |
| C | 23,5% | 7.377 |
| D | 9,6% | 3.014 |
| E | 5,5% | 1.735 |
| F | 3,3% | 1.045 |
| G | 2,7% | 836 |
| Totaal gelabeld | 100% | 31.440 |
| Label | Staven | De Krosselt | Venlo |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,1% | |
| A+++ | 3,1% | 2,3% | |
| A++ | 6,3% | 1,9% | |
| A+ | 6,3% | 3,0% | |
| A | 3,1% | 27,3% | |
| B | 15,6% | 19,9% | |
| C | 37,5% | 23,5% | |
| D | 12,5% | 9,6% | |
| E | 3,1% | 5,5% | |
| F | 6,3% | 3,3% | |
| G | 6,3% | 2,7% |
De Krosselt Venlo
Deze verdeling gaat over de 58,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | De Krosselt | Venlo |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 15,6% | 10,4% | |
| 1945–1964 | 12,5% | 19,3% | |
| 1965–1974 | 34,4% | 20,5% | |
| 1975–1991 | 25,0% | 23,7% | |
| 1992–2005 | 12,5% | 12,2% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 8,2% | |
| 2015 en later | 0,0% | 5,7% |
De Krosselt Venlo
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Groeikernen en flats
Grootste groep in deze buurt: 34,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.
Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | De Krosselt | Venlo |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 90,6% | 9,8% | |
| Twee-onder-een-kap | 9,4% | 17,2% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 6,9% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 24,8% | |
| Appartement | 0,0% | 39,1% | |
| Onbekend type | 0,0% | 2,3% |
De Krosselt Venlo
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS 2022
- Installaties
- 26
- 47,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,6 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 183 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Wijk 41 Velden
- Hasselderheide 139 woningen
- Hasselt en Het Vorst 140 woningen
- Schandelo 91 woningen
- Velden-Oost 1.042 woningen
- Velden-West 869 woningen
- Verspreide huizen Velden 78 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 58,2% (32 van 55 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.