Groenpeil

Velden-Oost in Venlo

Buurt in wijk Wijk 41 Velden, gemeente Venlo, postcodegebied 5941. 2.605 inwoners in 1.042 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 598 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 72,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,8%.

Woningen
1.042
CBS 2025
Inwoners
2.605
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 376.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
72,4%
EP-Online, 598 gelabeld
Dekking energielabels
57,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Velden-Oost
Labelverdeling Velden-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%14
A+++5,9%35
A++0,7%4
A+1,3%8
A36,5%218
B25,8%154
C21,2%127
D2,2%13
E1,0%6
F1,0%6
G2,2%13
Totaal gelabeld100%598
Ter vergelijking: gemeente Venlo
Ter vergelijking: gemeente Venlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%353
A+++2,6%809
A++1,9%601
A+3,0%957
A27,4%8.667
B19,8%6.252
C23,7%7.501
D9,2%2.896
E5,4%1.695
F3,3%1.034
G2,6%832
Totaal gelabeld100%31.597
Energielabels Velden-Oost vergeleken met Venlo
LabelStavenVelden-OostVenlo
A++++2,3%1,1%
A+++5,9%2,6%
A++0,7%1,9%
A+1,3%3,0%
A36,5%27,4%
B25,8%19,8%
C21,2%23,7%
D2,2%9,2%
E1,0%5,4%
F1,0%3,3%
G2,2%2,6%

Velden-Oost Venlo

Deze verdeling gaat over de 57,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Velden-Oost vergeleken met Venlo
BouwperiodeStavenVelden-OostVenlo
vóór 19455,4%10,4%
1945–19643,3%19,2%
1965–19740,3%20,4%
1975–199159,9%23,6%
1992–200511,7%12,1%
2006–201410,2%8,2%
2015 en later9,2%6,0%

Velden-Oost Venlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 59,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Velden-Oost vergeleken met Venlo
WoningtypeStavenVelden-OostVenlo
Vrijstaand20,2%9,8%
Twee-onder-een-kap37,8%17,0%
Hoekwoning7,9%7,0%
Tussenwoning26,1%24,7%
Appartement8,0%39,3%
Onbekend type0,0%2,3%

Velden-Oost Venlo

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
78,0%
CBS 2024
Installaties
674
64,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.587 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 41 Velden

Alle buurten in Venlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.