Groenpeil

Groeneveld in Venlo

Buurt in wijk Wijk 13 Venlo-Oost-Noord, gemeente Venlo, postcodegebied 5913. 1.895 inwoners in 902 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 603 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
902
CBS 2025
Inwoners
1.895
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 350.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
77,9%
EP-Online, 603 gelabeld
Dekking energielabels
66,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Groeneveld
Labelverdeling Groeneveld
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,2%1
A+0,5%3
A33,8%204
B43,3%261
C21,2%128
D0,7%4
F0,2%1
Totaal gelabeld100%603
Ter vergelijking: gemeente Venlo
Ter vergelijking: gemeente Venlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%334
A+++2,3%732
A++1,9%591
A+3,0%936
A27,3%8.585
B19,9%6.255
C23,5%7.377
D9,6%3.014
E5,5%1.735
F3,3%1.045
G2,7%836
Totaal gelabeld100%31.440
Energielabels Groeneveld vergeleken met Venlo
LabelStavenGroeneveldVenlo
A++++0,0%1,1%
A+++0,2%2,3%
A++0,2%1,9%
A+0,5%3,0%
A33,8%27,3%
B43,3%19,9%
C21,2%23,5%
D0,7%9,6%
E0,0%5,5%
F0,2%3,3%
G0,0%2,7%

Groeneveld Venlo

Deze verdeling gaat over de 66,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Groeneveld vergeleken met Venlo
BouwperiodeStavenGroeneveldVenlo
vóór 19450,0%10,4%
1945–19641,0%19,3%
1965–19740,0%20,5%
1975–199185,4%23,7%
1992–200513,6%12,2%
2006–20140,0%8,2%
2015 en later0,0%5,7%

Groeneveld Venlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 85,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Groeneveld vergeleken met Venlo
WoningtypeStavenGroeneveldVenlo
Vrijstaand4,0%9,8%
Twee-onder-een-kap23,7%17,2%
Hoekwoning7,0%6,9%
Tussenwoning26,0%24,8%
Appartement39,3%39,1%
Onbekend type0,0%2,3%

Groeneveld Venlo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
335
37,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.216 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 13 Venlo-Oost-Noord

Alle buurten in Venlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.