Groenpeil

Hogekamp in Venlo

Buurt in wijk Wijk 13 Venlo-Oost-Noord, gemeente Venlo, postcodegebied 5913. 2.580 inwoners in 1.207 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 634 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
1.207
CBS 2025
Inwoners
2.580
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 356.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
37,9%
EP-Online, 634 gelabeld
Dekking energielabels
52,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hogekamp
Labelverdeling Hogekamp
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%4
A++0,9%6
A+2,5%16
A22,1%140
B11,7%74
C21,6%137
D14,7%93
E14,0%89
F5,8%37
G6,0%38
Totaal gelabeld100%634
Ter vergelijking: gemeente Venlo
Ter vergelijking: gemeente Venlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%334
A+++2,3%732
A++1,9%591
A+3,0%936
A27,3%8.585
B19,9%6.255
C23,5%7.377
D9,6%3.014
E5,5%1.735
F3,3%1.045
G2,7%836
Totaal gelabeld100%31.440
Energielabels Hogekamp vergeleken met Venlo
LabelStavenHogekampVenlo
A++++0,0%1,1%
A+++0,6%2,3%
A++0,9%1,9%
A+2,5%3,0%
A22,1%27,3%
B11,7%19,9%
C21,6%23,5%
D14,7%9,6%
E14,0%5,5%
F5,8%3,3%
G6,0%2,7%

Hogekamp Venlo

Deze verdeling gaat over de 52,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hogekamp vergeleken met Venlo
BouwperiodeStavenHogekampVenlo
vóór 194553,5%10,4%
1945–196417,4%19,3%
1965–19744,6%20,5%
1975–19916,2%23,7%
1992–200514,0%12,2%
2006–20142,5%8,2%
2015 en later1,9%5,7%

Hogekamp Venlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 53,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hogekamp vergeleken met Venlo
WoningtypeStavenHogekampVenlo
Vrijstaand4,7%9,8%
Twee-onder-een-kap10,9%17,2%
Hoekwoning5,7%6,9%
Tussenwoning38,5%24,8%
Appartement40,1%39,1%
Onbekend type0,2%2,3%

Hogekamp Venlo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
257
21,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.044 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
32 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 13 Venlo-Oost-Noord

Alle buurten in Venlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.