Groenpeil

Babberspolder Oost in Vlaardingen

Buurt in wijk Vlaardinger Ambacht, gemeente Vlaardingen, postcodegebied 3135. 4.595 inwoners in 1.993 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.197 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
1.993
CBS 2025
Inwoners
4.595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 317.000
CBS 2025, gemeente € 303.000
Koopwoningen
34,0%
CBS 2025
Label A of B
79,5%
EP-Online, 1.197 gelabeld
Dekking energielabels
60,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Babberspolder Oost
Labelverdeling Babberspolder Oost
LabelAandeelWoningen
A++0,5%6
A+10,4%125
A34,4%412
B34,2%409
C10,9%130
D4,3%52
E3,2%38
F0,7%8
G1,4%17
Totaal gelabeld100%1.197
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%408
A+++2,0%497
A++1,2%283
A+1,6%383
A31,1%7.614
B16,5%4.034
C22,0%5.389
D10,0%2.459
E7,3%1.778
F3,7%897
G3,0%727
Totaal gelabeld100%24.469
Energielabels Babberspolder Oost vergeleken met Vlaardingen
LabelStavenBabberspolder OostVlaardingen
A++++0,0%1,7%
A+++0,0%2,0%
A++0,5%1,2%
A+10,4%1,6%
A34,4%31,1%
B34,2%16,5%
C10,9%22,0%
D4,3%10,0%
E3,2%7,3%
F0,7%3,7%
G1,4%3,0%

Babberspolder Oost Vlaardingen

Deze verdeling gaat over de 60,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Babberspolder Oost vergeleken met Vlaardingen
BouwperiodeStavenBabberspolder OostVlaardingen
vóór 19450,0%14,5%
1945–196459,7%26,4%
1965–19740,0%19,8%
1975–19910,1%19,6%
1992–20050,0%5,9%
2006–201433,2%5,6%
2015 en later6,9%8,1%

Babberspolder Oost Vlaardingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 59,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Babberspolder Oost vergeleken met Vlaardingen
WoningtypeStavenBabberspolder OostVlaardingen
Vrijstaand0,0%0,6%
Twee-onder-een-kap5,7%6,8%
Hoekwoning1,7%3,3%
Tussenwoning21,7%22,1%
Appartement70,9%67,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Babberspolder Oost Vlaardingen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
21,0%
CBS 2024
Installaties
383
19,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
609 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Vlaardinger Ambacht

Alle buurten in Vlaardingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.