Groenpeil

Hoevenbuurt in Vlaardingen

Buurt in wijk Holy Noord, gemeente Vlaardingen, postcodegebied 3137. 3.100 inwoners in 1.380 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 890 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
1.380
CBS 2025
Inwoners
3.100
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 297.000
CBS 2025, gemeente € 303.000
Koopwoningen
22,0%
CBS 2025
Label A of B
61,9%
EP-Online, 890 gelabeld
Dekking energielabels
64,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hoevenbuurt
Labelverdeling Hoevenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,6%5
A+0,8%7
A37,6%335
B22,9%204
C36,7%327
D1,2%11
E0,1%1
Totaal gelabeld100%890
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%408
A+++2,1%501
A++1,2%288
A+1,6%397
A31,4%7.634
B16,8%4.091
C21,9%5.332
D9,6%2.332
E7,2%1.762
F3,6%885
G2,9%713
Totaal gelabeld100%24.343
Energielabels Hoevenbuurt vergeleken met Vlaardingen
LabelStavenHoevenbuurtVlaardingen
A++++0,0%1,7%
A+++0,0%2,1%
A++0,6%1,2%
A+0,8%1,6%
A37,6%31,4%
B22,9%16,8%
C36,7%21,9%
D1,2%9,6%
E0,1%7,2%
F0,0%3,6%
G0,0%2,9%

Hoevenbuurt Vlaardingen

Deze verdeling gaat over de 64,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoevenbuurt vergeleken met Vlaardingen
BouwperiodeStavenHoevenbuurtVlaardingen
vóór 19450,0%14,6%
1945–19640,0%26,6%
1965–19740,0%19,5%
1975–199198,9%19,7%
1992–20050,0%5,9%
2006–20141,1%5,6%
2015 en later0,0%8,1%

Hoevenbuurt Vlaardingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 98,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hoevenbuurt vergeleken met Vlaardingen
WoningtypeStavenHoevenbuurtVlaardingen
Vrijstaand0,0%0,7%
Twee-onder-een-kap7,5%6,7%
Hoekwoning12,4%3,6%
Tussenwoning39,6%22,4%
Appartement40,6%66,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Hoevenbuurt Vlaardingen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
99
7,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
312 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
38 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Holy Noord

Alle buurten in Vlaardingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.