Groenpeil

Hoofdstedenbuurt in Vlaardingen

Buurt in wijk Holy Noord, gemeente Vlaardingen, postcodegebied 3137. 2.245 inwoners in 1.149 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 954 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
1.149
CBS 2025
Inwoners
2.245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 242.000
CBS 2025, gemeente € 303.000
Koopwoningen
7,0%
CBS 2025
Label A of B
75,7%
EP-Online, 954 gelabeld
Dekking energielabels
83,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hoofdstedenbuurt
Labelverdeling Hoofdstedenbuurt
LabelAandeelWoningen
A61,6%588
B14,0%134
C23,7%226
D0,6%6
Totaal gelabeld100%954
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%408
A+++2,0%497
A++1,2%283
A+1,6%383
A31,1%7.614
B16,5%4.034
C22,0%5.389
D10,0%2.459
E7,3%1.778
F3,7%897
G3,0%727
Totaal gelabeld100%24.469
Energielabels Hoofdstedenbuurt vergeleken met Vlaardingen
LabelStavenHoofdstedenbuurtVlaardingen
A++++0,0%1,7%
A+++0,0%2,0%
A++0,0%1,2%
A+0,0%1,6%
A61,6%31,1%
B14,0%16,5%
C23,7%22,0%
D0,6%10,0%
E0,0%7,3%
F0,0%3,7%
G0,0%3,0%

Hoofdstedenbuurt Vlaardingen

Deze verdeling gaat over de 83,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoofdstedenbuurt vergeleken met Vlaardingen
BouwperiodeStavenHoofdstedenbuurtVlaardingen
vóór 19450,0%14,5%
1945–19640,0%26,4%
1965–197495,5%19,8%
1975–19914,5%19,6%
1992–20050,0%5,9%
2006–20140,0%5,6%
2015 en later0,0%8,1%

Hoofdstedenbuurt Vlaardingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 95,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hoofdstedenbuurt vergeleken met Vlaardingen
WoningtypeStavenHoofdstedenbuurtVlaardingen
Vrijstaand0,0%0,6%
Twee-onder-een-kap0,0%6,8%
Hoekwoning0,0%3,3%
Tussenwoning0,0%22,1%
Appartement100,0%67,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Hoofdstedenbuurt Vlaardingen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
0,0%
CBS 2024
Installaties
0
CBS 2022
Opgesteld vermogen
0 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Holy Noord

Alle buurten in Vlaardingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.