Groenpeil

Indische Buurt in Vlaardingen

Buurt in wijk Centrum, gemeente Vlaardingen, postcodegebied 3131. 3.755 inwoners in 1.727 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.002 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
1.727
CBS 2025
Inwoners
3.755
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 326.000
CBS 2025, gemeente € 303.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
61,7%
EP-Online, 1.002 gelabeld
Dekking energielabels
58,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Indische Buurt
Labelverdeling Indische Buurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%2
A+++3,5%35
A++0,1%1
A+0,3%3
A37,9%380
B19,7%197
C11,9%119
D9,6%96
E10,8%108
F3,6%36
G2,5%25
Totaal gelabeld100%1.002
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%408
A+++2,1%501
A++1,2%288
A+1,6%397
A31,4%7.634
B16,8%4.091
C21,9%5.332
D9,6%2.332
E7,2%1.762
F3,6%885
G2,9%713
Totaal gelabeld100%24.343
Energielabels Indische Buurt vergeleken met Vlaardingen
LabelStavenIndische BuurtVlaardingen
A++++0,2%1,7%
A+++3,5%2,1%
A++0,1%1,2%
A+0,3%1,6%
A37,9%31,4%
B19,7%16,8%
C11,9%21,9%
D9,6%9,6%
E10,8%7,2%
F3,6%3,6%
G2,5%2,9%

Indische Buurt Vlaardingen

Deze verdeling gaat over de 58,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Indische Buurt vergeleken met Vlaardingen
BouwperiodeStavenIndische BuurtVlaardingen
vóór 19457,9%14,6%
1945–196471,3%26,6%
1965–19740,1%19,5%
1975–19911,0%19,7%
1992–200516,0%5,9%
2006–20140,2%5,6%
2015 en later3,6%8,1%

Indische Buurt Vlaardingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 71,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Indische Buurt vergeleken met Vlaardingen
WoningtypeStavenIndische BuurtVlaardingen
Vrijstaand0,9%0,7%
Twee-onder-een-kap9,5%6,7%
Hoekwoning5,4%3,6%
Tussenwoning43,8%22,4%
Appartement40,4%66,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Indische Buurt Vlaardingen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
383
22,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
904 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Vlaardingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.