Groenpeil

Vettenoordse Polder Oost in Vlaardingen

Buurt in wijk Centrum, gemeente Vlaardingen, postcodegebied 3131. 5.450 inwoners in 2.690 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.034 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 36,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
2.690
CBS 2025
Inwoners
5.450
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 232.000
CBS 2025, gemeente € 303.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
36,4%
EP-Online, 2.034 gelabeld
Dekking energielabels
75,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vettenoordse Polder Oost
Labelverdeling Vettenoordse Polder Oost
LabelAandeelWoningen
A++++3,6%73
A+++2,4%48
A++1,4%29
A+1,5%31
A11,1%225
B16,5%335
C25,3%514
D16,9%343
E9,9%201
F6,3%129
G5,2%106
Totaal gelabeld100%2.034
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%408
A+++2,0%497
A++1,2%283
A+1,6%383
A31,1%7.614
B16,5%4.034
C22,0%5.389
D10,0%2.459
E7,3%1.778
F3,7%897
G3,0%727
Totaal gelabeld100%24.469
Energielabels Vettenoordse Polder Oost vergeleken met Vlaardingen
LabelStavenVettenoordse Polder OostVlaardingen
A++++3,6%1,7%
A+++2,4%2,0%
A++1,4%1,2%
A+1,5%1,6%
A11,1%31,1%
B16,5%16,5%
C25,3%22,0%
D16,9%10,0%
E9,9%7,3%
F6,3%3,7%
G5,2%3,0%

Vettenoordse Polder Oost Vlaardingen

Deze verdeling gaat over de 75,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vettenoordse Polder Oost vergeleken met Vlaardingen
BouwperiodeStavenVettenoordse Polder OostVlaardingen
vóór 194545,5%14,5%
1945–196433,2%26,4%
1965–19740,3%19,8%
1975–199115,0%19,6%
1992–20050,0%5,9%
2006–20140,0%5,6%
2015 en later5,9%8,1%

Vettenoordse Polder Oost Vlaardingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 45,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vettenoordse Polder Oost vergeleken met Vlaardingen
WoningtypeStavenVettenoordse Polder OostVlaardingen
Vrijstaand0,2%0,6%
Twee-onder-een-kap1,4%6,8%
Hoekwoning2,2%3,3%
Tussenwoning11,7%22,1%
Appartement84,5%67,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Vettenoordse Polder Oost Vlaardingen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
8,0%
CBS 2024
Installaties
165
6,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
516 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
30
58 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Vlaardingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.