Groenpeil

Bijdorp in Voorschoten

Buurt in wijk Wijk 00, gemeente Voorschoten, postcodegebied 2251. 1.565 inwoners in 785 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 447 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,1%.

Woningen
785
CBS 2025
Inwoners
1.565
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 493.000
CBS 2025, gemeente € 528.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
52,1%
EP-Online, 447 gelabeld
Dekking energielabels
56,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bijdorp
Labelverdeling Bijdorp
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%8
A+++1,6%7
A++0,7%3
A+0,7%3
A19,0%85
B28,4%127
C41,2%184
D2,9%13
E2,0%9
F1,8%8
Totaal gelabeld100%447
Ter vergelijking: gemeente Voorschoten
Ter vergelijking: gemeente Voorschoten
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%105
A+++1,9%139
A++1,1%81
A+2,8%204
A27,3%1.999
B15,5%1.136
C26,2%1.915
D10,5%768
E7,2%529
F3,2%236
G2,8%204
Totaal gelabeld100%7.316
Energielabels Bijdorp vergeleken met Voorschoten
LabelStavenBijdorpVoorschoten
A++++1,8%1,4%
A+++1,6%1,9%
A++0,7%1,1%
A+0,7%2,8%
A19,0%27,3%
B28,4%15,5%
C41,2%26,2%
D2,9%10,5%
E2,0%7,2%
F1,8%3,2%
G0,0%2,8%

Bijdorp Voorschoten

Deze verdeling gaat over de 56,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bijdorp vergeleken met Voorschoten
BouwperiodeStavenBijdorpVoorschoten
vóór 19450,0%8,5%
1945–19641,3%20,5%
1965–19740,2%23,6%
1975–199196,0%20,5%
1992–20050,0%9,8%
2006–20140,0%12,2%
2015 en later2,5%5,0%

Bijdorp Voorschoten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 96,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bijdorp vergeleken met Voorschoten
WoningtypeStavenBijdorpVoorschoten
Vrijstaand3,1%3,6%
Twee-onder-een-kap8,3%11,6%
Hoekwoning11,2%8,9%
Tussenwoning38,3%30,6%
Appartement39,1%45,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Bijdorp Voorschoten

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
144
18,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 34,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
427 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00

Alle buurten in Voorschoten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.