Groenpeil

Bloemenwijk in Voorschoten

Buurt in wijk Wijk 00, gemeente Voorschoten, postcodegebied 2252. 1.690 inwoners in 706 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 324 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 16,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,9%.

Woningen
706
CBS 2025
Inwoners
1.690
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 578.000
CBS 2025, gemeente € 528.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
16,4%
EP-Online, 324 gelabeld
Dekking energielabels
45,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bloemenwijk
Labelverdeling Bloemenwijk
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%2
A++0,3%1
A+0,6%2
A7,1%23
B7,7%25
C34,0%110
D17,9%58
E12,3%40
F10,2%33
G9,3%30
Totaal gelabeld100%324
Ter vergelijking: gemeente Voorschoten
Ter vergelijking: gemeente Voorschoten
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%105
A+++1,9%136
A++1,1%81
A+2,6%191
A27,2%1.989
B16,7%1.219
C25,1%1.833
D10,5%770
E7,4%543
F3,3%238
G2,8%205
Totaal gelabeld100%7.310
Energielabels Bloemenwijk vergeleken met Voorschoten
LabelStavenBloemenwijkVoorschoten
A++++0,0%1,4%
A+++0,6%1,9%
A++0,3%1,1%
A+0,6%2,6%
A7,1%27,2%
B7,7%16,7%
C34,0%25,1%
D17,9%10,5%
E12,3%7,4%
F10,2%3,3%
G9,3%2,8%

Bloemenwijk Voorschoten

Deze verdeling gaat over de 45,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bloemenwijk vergeleken met Voorschoten
BouwperiodeStavenBloemenwijkVoorschoten
vóór 194568,5%8,4%
1945–196413,0%20,6%
1965–197413,9%23,4%
1975–19913,1%20,6%
1992–20050,9%9,9%
2006–20140,6%12,2%
2015 en later0,0%5,0%

Bloemenwijk Voorschoten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 68,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bloemenwijk vergeleken met Voorschoten
WoningtypeStavenBloemenwijkVoorschoten
Vrijstaand2,8%3,5%
Twee-onder-een-kap21,3%11,8%
Hoekwoning14,5%8,6%
Tussenwoning42,3%30,4%
Appartement19,1%45,5%
Onbekend type0,0%0,1%

Bloemenwijk Voorschoten

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
168
23,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 34,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
517 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00

Alle buurten in Voorschoten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.