Wilp-Achterhoek Dorpskern in Voorst
Buurt in wijk Wilp-Achterhoek, gemeente Voorst, postcodegebied 7384. 190 inwoners in 63 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 29 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,3%.
- Woningen
- 63
- CBS 2025
- Inwoners
- 190
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 584.000
- CBS 2025, gemeente € 459.000
- Koopwoningen
- 95,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 51,7%
- EP-Online, 29 gelabeld
- Dekking energielabels
- 46,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 3,4% | 1 |
| A | 34,5% | 10 |
| B | 13,8% | 4 |
| C | 24,1% | 7 |
| D | 6,9% | 2 |
| E | 6,9% | 2 |
| F | 6,9% | 2 |
| G | 3,4% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 29 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,5% | 95 |
| A+++ | 3,6% | 226 |
| A++ | 1,1% | 69 |
| A+ | 2,7% | 168 |
| A | 28,7% | 1.776 |
| B | 16,6% | 1.028 |
| C | 24,3% | 1.503 |
| D | 7,9% | 490 |
| E | 4,7% | 294 |
| F | 3,7% | 229 |
| G | 5,1% | 314 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.192 |
| Label | Staven | Wilp-Achterhoek Dorpskern | Voorst |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,5% | |
| A+++ | 3,4% | 3,6% | |
| A++ | 0,0% | 1,1% | |
| A+ | 0,0% | 2,7% | |
| A | 34,5% | 28,7% | |
| B | 13,8% | 16,6% | |
| C | 24,1% | 24,3% | |
| D | 6,9% | 7,9% | |
| E | 6,9% | 4,7% | |
| F | 6,9% | 3,7% | |
| G | 3,4% | 5,1% |
Wilp-Achterhoek Dorpskern Voorst
Deze verdeling gaat over de 46,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Wilp-Achterhoek Dorpskern | Voorst |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 31,0% | 16,6% | |
| 1945–1964 | 10,3% | 12,8% | |
| 1965–1974 | 13,8% | 14,2% | |
| 1975–1991 | 13,8% | 24,6% | |
| 1992–2005 | 31,0% | 12,3% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 11,5% | |
| 2015 en later | 0,0% | 8,0% |
Wilp-Achterhoek Dorpskern Voorst
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Vooroorlogse bouw
Grootste groep in deze buurt: 31,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.
Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Wilp-Achterhoek Dorpskern | Voorst |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 79,3% | 25,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 17,2% | 27,2% | |
| Hoekwoning | 3,4% | 9,0% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 20,6% | |
| Appartement | 0,0% | 17,3% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,4% |
Wilp-Achterhoek Dorpskern Voorst
CBS · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS
- Installaties
- –
- CBS
- Opgesteld vermogen
- –
- CBS
- Publieke laadpunten
- 1
- 2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wilp-Achterhoek
- Wilp-Achterhoek Buitengebied 238 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 46,0% (29 van 63 woningen).
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.