Voorst
Gemeente Voorst in Gelderland, 25.567 inwoners en 10.929 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 10.929
- CBS 2025
- Inwoners
- 25.567
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 459.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 54,4%
- van 6.216 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 56,9%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,6% | 97 |
| A+++ | 3,7% | 230 |
| A++ | 1,2% | 73 |
| A+ | 2,8% | 176 |
| A | 28,5% | 1.772 |
| B | 16,7% | 1.035 |
| C | 24,3% | 1.511 |
| D | 7,8% | 486 |
| E | 4,7% | 293 |
| F | 3,8% | 234 |
| G | 5,0% | 309 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.216 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,6% | 97 | |
| A+++ | 3,7% | 230 | |
| A++ | 1,2% | 73 | |
| A+ | 2,8% | 176 | |
| A | 28,5% | 1.772 | |
| B | 16,7% | 1.035 | |
| C | 24,3% | 1.511 | |
| D | 7,8% | 486 | |
| E | 4,7% | 293 | |
| F | 3,8% | 234 | |
| G | 5,0% | 309 |
Deze verdeling gaat over de 56,9% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 6.216 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 16,8% | 1.044 | |
| 1945–1964 | 12,8% | 796 | |
| 1965–1974 | 14,2% | 880 | |
| 1975–1991 | 24,6% | 1.531 | |
| 1992–2005 | 12,2% | 758 | |
| 2006–2014 | 11,3% | 705 | |
| 2015 en later | 8,1% | 502 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 25,6% | 1.594 | |
| Twee-onder-een-kap | 27,1% | 1.687 | |
| Hoekwoning | 9,1% | 568 | |
| Tussenwoning | 20,5% | 1.275 | |
| Appartement | 17,2% | 1.069 | |
| Onbekend type | 0,4% | 23 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 5.549
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 24,7 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 50,8
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 105
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Voorst
26 buurten met voldoende data. 6 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| De Vecht Dorpskern | 92 | 63,8% | 51,1% |
| Klarenbeek Buitengebied | 277 | 36,3% | 32,9% |
| Klarenbeek Dorpskern | 360 | 51,3% | 54,7% |
| Nijbroek Dorpskern | 100 | 64,0% | 50,0% |
| Posterenk Dorpskern | 115 | 58,9% | 63,5% |
| Steenenkamer | 125 | 26,7% | 36,0% |
| Terwolde Buitengebied | 320 | 30,8% | 32,5% |
| Terwolde dorpskern | 527 | 59,2% | 57,7% |
| Teuge Dorpskern | 288 | 62,9% | 49,7% |
| Twello Achter Het Holthuis | 269 | 100,0% | 45,0% |
| Twello Buitengebied | 267 | 35,6% | 44,2% |
| Twello Centrum | 1.032 | 75,0% | 76,1% |
| Twello De Veldjes | 696 | 40,7% | 68,8% |
| Twello De Vijfhoek | 617 | 48,0% | 68,9% |
| Twello Demmerskamp en Stationsbuurt | 488 | 61,2% | 69,3% |
| Twello Molenveld en Duistervoorde | 617 | 38,0% | 66,6% |
| Twello Noord | 408 | 30,1% | 50,5% |
| Twello Omg. Binnenweg | 552 | 68,7% | 56,7% |
| Twello Omg. Veenhuisweg en De Schaker | 415 | 87,0% | 75,9% |
| Twello Planetenbuurt en Hietweide | 744 | 60,1% | 52,2% |
| Voorst Buitengebied | 349 | 32,1% | 39,3% |
| Voorst Dorpskern | 788 | 41,7% | 64,0% |
| Wilp Buitengebied | 95 | 43,6% | 41,1% |
| Wilp Dorpskern | 476 | 54,7% | 60,3% |
| Wilp-Achterhoek Buitengebied | 238 | 32,9% | 33,2% |
| Wilp-Achterhoek Dorpskern | 63 | 53,1% | 50,8% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Voorst
- Postcodegebied 7382 Voorst
- Postcodegebied 7383 Voorst
- Postcodegebied 7384 Voorst
- Postcodegebied 7391 Voorst
- Postcodegebied 7392 Voorst
- Postcodegebied 7395 Voorst
- Postcodegebied 7396 Voorst
- Postcodegebied 7397 Voorst
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 56,9% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.