Groenpeil

Besoyen in Waalwijk

Buurt in wijk Waalwijk, gemeente Waalwijk, postcodegebied 5141. 4.015 inwoners in 1.866 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.279 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,1%.

Woningen
1.866
CBS 2025
Inwoners
4.015
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 363.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
54,0%
EP-Online, 1.279 gelabeld
Dekking energielabels
68,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Besoyen
Labelverdeling Besoyen
LabelAandeelWoningen
A+++6,7%86
A++2,9%37
A+3,3%42
A23,4%299
B17,7%227
C22,4%286
D10,6%136
E5,9%75
F4,2%54
G2,9%37
Totaal gelabeld100%1.279
Ter vergelijking: gemeente Waalwijk
Ter vergelijking: gemeente Waalwijk
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%438
A+++4,0%586
A++2,0%291
A+3,5%505
A28,6%4.173
B18,0%2.623
C24,7%3.600
D7,3%1.064
E4,1%597
F2,5%358
G2,4%344
Totaal gelabeld100%14.579
Energielabels Besoyen vergeleken met Waalwijk
LabelStavenBesoyenWaalwijk
A++++0,0%3,0%
A+++6,7%4,0%
A++2,9%2,0%
A+3,3%3,5%
A23,4%28,6%
B17,7%18,0%
C22,4%24,7%
D10,6%7,3%
E5,9%4,1%
F4,2%2,5%
G2,9%2,4%

Besoyen Waalwijk

Deze verdeling gaat over de 68,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Besoyen vergeleken met Waalwijk
BouwperiodeStavenBesoyenWaalwijk
vóór 194513,1%9,0%
1945–196434,9%14,8%
1965–19744,1%17,7%
1975–199114,4%27,5%
1992–200513,8%12,0%
2006–20146,2%9,3%
2015 en later13,5%9,6%

Besoyen Waalwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 34,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Besoyen vergeleken met Waalwijk
WoningtypeStavenBesoyenWaalwijk
Vrijstaand10,8%13,8%
Twee-onder-een-kap17,2%20,2%
Hoekwoning5,8%8,7%
Tussenwoning18,5%30,2%
Appartement47,7%27,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Besoyen Waalwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
400
21,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 34,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.621 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
29
56 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Waalwijk

Alle buurten in Waalwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.