Groenpeil

Capelle / Nieuwe Vaart in Waalwijk

Buurt in wijk Sprang-Capelle, gemeente Waalwijk, postcodegebied 5161. 2.875 inwoners in 1.253 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 684 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,1%.

Woningen
1.253
CBS 2025
Inwoners
2.875
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 439.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
49,7%
EP-Online, 684 gelabeld
Dekking energielabels
54,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Capelle / Nieuwe Vaart
Labelverdeling Capelle / Nieuwe Vaart
LabelAandeelWoningen
A+++1,6%11
A++1,2%8
A+1,8%12
A27,8%190
B17,4%119
C24,3%166
D8,8%60
E5,6%38
F6,0%41
G5,7%39
Totaal gelabeld100%684
Ter vergelijking: gemeente Waalwijk
Ter vergelijking: gemeente Waalwijk
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%438
A+++4,0%586
A++2,0%291
A+3,5%505
A28,6%4.173
B18,0%2.623
C24,7%3.600
D7,3%1.064
E4,1%597
F2,5%358
G2,4%344
Totaal gelabeld100%14.579
Energielabels Capelle / Nieuwe Vaart vergeleken met Waalwijk
LabelStavenCapelle / Nieuwe VaartWaalwijk
A++++0,0%3,0%
A+++1,6%4,0%
A++1,2%2,0%
A+1,8%3,5%
A27,8%28,6%
B17,4%18,0%
C24,3%24,7%
D8,8%7,3%
E5,6%4,1%
F6,0%2,5%
G5,7%2,4%

Capelle / Nieuwe Vaart Waalwijk

Deze verdeling gaat over de 54,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Capelle / Nieuwe Vaart vergeleken met Waalwijk
BouwperiodeStavenCapelle / Nieuwe VaartWaalwijk
vóór 194519,6%9,0%
1945–196423,8%14,8%
1965–197418,6%17,7%
1975–199111,4%27,5%
1992–200521,6%12,0%
2006–20141,6%9,3%
2015 en later3,4%9,6%

Capelle / Nieuwe Vaart Waalwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 23,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Capelle / Nieuwe Vaart vergeleken met Waalwijk
WoningtypeStavenCapelle / Nieuwe VaartWaalwijk
Vrijstaand52,6%13,8%
Twee-onder-een-kap23,1%20,2%
Hoekwoning4,5%8,7%
Tussenwoning17,5%30,2%
Appartement1,2%27,0%
Onbekend type1,0%0,1%

Capelle / Nieuwe Vaart Waalwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
335
26,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 34,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.038 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
22 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Sprang-Capelle

Alle buurten in Waalwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.