Groenpeil

Sprang in Waalwijk

Buurt in wijk Sprang-Capelle, gemeente Waalwijk, postcodegebied 5144 en postcodegebied 5146 en postcodegebied 5161. 3.015 inwoners in 1.223 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 728 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,1%.

Woningen
1.223
CBS 2025
Inwoners
3.015
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 435.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
57,8%
EP-Online, 728 gelabeld
Dekking energielabels
59,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Sprang
Labelverdeling Sprang
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%5
A+++6,7%49
A++0,3%2
A+1,4%10
A25,7%187
B23,1%168
C20,7%151
D9,9%72
E5,2%38
F2,7%20
G3,6%26
Totaal gelabeld100%728
Ter vergelijking: gemeente Waalwijk
Ter vergelijking: gemeente Waalwijk
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%438
A+++4,0%586
A++2,0%291
A+3,5%505
A28,6%4.173
B18,0%2.623
C24,7%3.600
D7,3%1.064
E4,1%597
F2,5%358
G2,4%344
Totaal gelabeld100%14.579
Energielabels Sprang vergeleken met Waalwijk
LabelStavenSprangWaalwijk
A++++0,7%3,0%
A+++6,7%4,0%
A++0,3%2,0%
A+1,4%3,5%
A25,7%28,6%
B23,1%18,0%
C20,7%24,7%
D9,9%7,3%
E5,2%4,1%
F2,7%2,5%
G3,6%2,4%

Sprang Waalwijk

Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Sprang vergeleken met Waalwijk
BouwperiodeStavenSprangWaalwijk
vóór 19459,1%9,0%
1945–196414,6%14,8%
1965–197429,7%17,7%
1975–199115,0%27,5%
1992–200518,5%12,0%
2006–20146,0%9,3%
2015 en later7,1%9,6%

Sprang Waalwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 29,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Sprang vergeleken met Waalwijk
WoningtypeStavenSprangWaalwijk
Vrijstaand30,1%13,8%
Twee-onder-een-kap29,4%20,2%
Hoekwoning7,8%8,7%
Tussenwoning28,2%30,2%
Appartement4,5%27,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Sprang Waalwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
37 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Sprang-Capelle

Alle buurten in Waalwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.