Groenpeil

Groenswaard 3 in Waddinxveen

Buurt in wijk Wijk 01, gemeente Waddinxveen, postcodegebied 2742. 1.595 inwoners in 623 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 501 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,5%.

Woningen
623
CBS 2025
Inwoners
1.595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 368.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
66,5%
EP-Online, 501 gelabeld
Dekking energielabels
80,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Groenswaard 3
Labelverdeling Groenswaard 3
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++0,4%2
A++0,8%4
A+0,6%3
A44,1%221
B20,4%102
C28,5%143
D4,0%20
E0,4%2
F0,4%2
G0,2%1
Totaal gelabeld100%501
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
LabelAandeelWoningen
A++++4,9%503
A+++11,2%1.147
A++2,4%246
A+1,4%139
A32,8%3.356
B13,7%1.402
C17,8%1.819
D8,4%859
E4,3%435
F1,7%170
G1,4%143
Totaal gelabeld100%10.219
Energielabels Groenswaard 3 vergeleken met Waddinxveen
LabelStavenGroenswaard 3Waddinxveen
A++++0,2%4,9%
A+++0,4%11,2%
A++0,8%2,4%
A+0,6%1,4%
A44,1%32,8%
B20,4%13,7%
C28,5%17,8%
D4,0%8,4%
E0,4%4,3%
F0,4%1,7%
G0,2%1,4%

Groenswaard 3 Waddinxveen

Deze verdeling gaat over de 80,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Groenswaard 3 vergeleken met Waddinxveen
BouwperiodeStavenGroenswaard 3Waddinxveen
vóór 19450,8%4,0%
1945–19640,4%13,1%
1965–197427,9%19,2%
1975–199170,1%21,6%
1992–20050,0%7,3%
2006–20140,2%14,7%
2015 en later0,6%20,2%

Groenswaard 3 Waddinxveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 70,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Groenswaard 3 vergeleken met Waddinxveen
WoningtypeStavenGroenswaard 3Waddinxveen
Vrijstaand3,2%5,5%
Twee-onder-een-kap11,0%14,3%
Hoekwoning11,4%7,9%
Tussenwoning38,9%36,7%
Appartement35,5%35,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Groenswaard 3 Waddinxveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
25,0%
CBS 2024
Installaties
144
23,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
605 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01

Alle buurten in Waddinxveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.