Groenpeil

West 1 in Waddinxveen

Buurt in wijk Wijk 01, gemeente Waddinxveen, postcodegebied 2742. 240 inwoners in 96 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 33 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 21,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,5%.

Woningen
96
CBS 2025
Inwoners
240
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 579.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
21,2%
EP-Online, 33 gelabeld
Dekking energielabels
34,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling West 1
Labelverdeling West 1
LabelAandeelWoningen
A++3,0%1
A6,1%2
B12,1%4
C24,2%8
D21,2%7
E9,1%3
F9,1%3
G15,2%5
Totaal gelabeld100%33
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
LabelAandeelWoningen
A++++4,9%503
A+++11,2%1.147
A++2,4%246
A+1,4%139
A32,8%3.356
B13,7%1.402
C17,8%1.819
D8,4%859
E4,3%435
F1,7%170
G1,4%143
Totaal gelabeld100%10.219
Energielabels West 1 vergeleken met Waddinxveen
LabelStavenWest 1Waddinxveen
A++++0,0%4,9%
A+++0,0%11,2%
A++3,0%2,4%
A+0,0%1,4%
A6,1%32,8%
B12,1%13,7%
C24,2%17,8%
D21,2%8,4%
E9,1%4,3%
F9,1%1,7%
G15,2%1,4%

West 1 Waddinxveen

Deze verdeling gaat over de 34,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes West 1 vergeleken met Waddinxveen
BouwperiodeStavenWest 1Waddinxveen
vóór 194563,6%4,0%
1945–19646,1%13,1%
1965–19740,0%19,2%
1975–199115,2%21,6%
1992–200515,2%7,3%
2006–20140,0%14,7%
2015 en later0,0%20,2%

West 1 Waddinxveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 63,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes West 1 vergeleken met Waddinxveen
WoningtypeStavenWest 1Waddinxveen
Vrijstaand45,5%5,5%
Twee-onder-een-kap33,3%14,3%
Hoekwoning9,1%7,9%
Tussenwoning12,1%36,7%
Appartement0,0%35,7%
Onbekend type0,0%0,0%

West 1 Waddinxveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
26
27,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
171 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01

Alle buurten in Waddinxveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.