Groenpeil

De Buurt-West in Wageningen

Buurt in wijk De Buurt, gemeente Wageningen, postcodegebied 6707 en postcodegebied 6708. 2.595 inwoners in 1.360 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.099 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,5%.

Woningen
1.360
CBS 2025
Inwoners
2.595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 298.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
23,0%
CBS 2025
Label A of B
53,4%
EP-Online, 1.099 gelabeld
Dekking energielabels
80,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Buurt-West
Labelverdeling De Buurt-West
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%2
A++1,8%20
A+8,6%95
A32,7%359
B10,1%111
C14,8%163
D9,7%107
E12,7%140
F5,5%60
G3,8%42
Totaal gelabeld100%1.099
Ter vergelijking: gemeente Wageningen
Ter vergelijking: gemeente Wageningen
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%332
A+++4,1%575
A++1,3%178
A+3,1%436
A33,0%4.618
B15,7%2.193
C20,7%2.892
D8,5%1.194
E4,5%630
F2,1%292
G4,7%660
Totaal gelabeld100%14.000
Energielabels De Buurt-West vergeleken met Wageningen
LabelStavenDe Buurt-WestWageningen
A++++0,0%2,4%
A+++0,2%4,1%
A++1,8%1,3%
A+8,6%3,1%
A32,7%33,0%
B10,1%15,7%
C14,8%20,7%
D9,7%8,5%
E12,7%4,5%
F5,5%2,1%
G3,8%4,7%

De Buurt-West Wageningen

Deze verdeling gaat over de 80,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Buurt-West vergeleken met Wageningen
BouwperiodeStavenDe Buurt-WestWageningen
vóór 194516,9%8,2%
1945–196436,4%14,3%
1965–197418,4%19,8%
1975–199114,7%19,4%
1992–20051,4%8,2%
2006–20140,0%12,1%
2015 en later12,2%18,1%

De Buurt-West Wageningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 36,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Buurt-West vergeleken met Wageningen
WoningtypeStavenDe Buurt-WestWageningen
Vrijstaand0,5%5,1%
Twee-onder-een-kap2,7%9,7%
Hoekwoning9,3%6,6%
Tussenwoning28,9%19,4%
Appartement58,5%59,0%
Onbekend type0,0%0,2%

De Buurt-West Wageningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
329
24,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
697 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk De Buurt

Alle buurten in Wageningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.