Postcodegebied 6708 Wageningen
Postcodegebied 6708 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Wageningen, gemeente Wageningen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6708 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 4.023
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 360.663
- CBS 2025
- Label A of B
- 56,0%
- EP-Online, 4.023 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 64
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,2% | 10 |
| A++ | 0,2% | 8 |
| A+ | 1,9% | 75 |
| A | 31,3% | 1.259 |
| B | 22,4% | 901 |
| C | 33,4% | 1.345 |
| D | 7,8% | 312 |
| E | 2,3% | 92 |
| F | 0,4% | 16 |
| G | 0,1% | 5 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.023 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 0,2% | 10 | |
| A++ | 0,2% | 8 | |
| A+ | 1,9% | 75 | |
| A | 31,3% | 1.259 | |
| B | 22,4% | 901 | |
| C | 33,4% | 1.345 | |
| D | 7,8% | 312 | |
| E | 2,3% | 92 | |
| F | 0,4% | 16 | |
| G | 0,1% | 5 |
Deze verdeling gaat over 4.023 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,3% | 91 | |
| 1945–1964 | 4,4% | 177 | |
| 1965–1974 | 30,1% | 1.212 | |
| 1975–1991 | 27,3% | 1.099 | |
| 1992–2005 | 16,5% | 662 | |
| 2006–2014 | 8,5% | 341 | |
| 2015 en later | 11,0% | 441 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6708
- Boomgaarden 438 woningen
- Business & Science Park 313 woningen
- De Blauwe Bergen en de Bongerd 427 woningen
- De Buurt-West 1.360 woningen
- De Hooilanden 882 woningen
- De Weiden 772 woningen
- Haverlanden 659 woningen
- Mondriaanbuurt 432 woningen
- Pomona 280 woningen
- Rietveldbuurt 450 woningen
- Roghorst 297 woningen
- Tarthorst 580 woningen
- Wageningen Campus en Droevendaal 476 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.