Groenpeil

Rietveldbuurt in Wageningen

Buurt in wijk Noordwest, gemeente Wageningen, postcodegebied 6708. 1.155 inwoners in 450 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 218 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,5%.

Woningen
450
CBS 2025
Inwoners
1.155
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 487.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
98,0%
CBS 2025
Label A of B
99,5%
EP-Online, 218 gelabeld
Dekking energielabels
48,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Rietveldbuurt
Labelverdeling Rietveldbuurt
LabelAandeelWoningen
A+7,8%17
A83,9%183
B7,8%17
D0,5%1
Totaal gelabeld100%218
Ter vergelijking: gemeente Wageningen
Ter vergelijking: gemeente Wageningen
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%332
A+++4,1%575
A++1,3%178
A+3,1%436
A33,0%4.618
B15,7%2.193
C20,7%2.892
D8,5%1.194
E4,5%630
F2,1%292
G4,7%660
Totaal gelabeld100%14.000
Energielabels Rietveldbuurt vergeleken met Wageningen
LabelStavenRietveldbuurtWageningen
A++++0,0%2,4%
A+++0,0%4,1%
A++0,0%1,3%
A+7,8%3,1%
A83,9%33,0%
B7,8%15,7%
C0,0%20,7%
D0,5%8,5%
E0,0%4,5%
F0,0%2,1%
G0,0%4,7%

Rietveldbuurt Wageningen

Deze verdeling gaat over de 48,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Rietveldbuurt vergeleken met Wageningen
BouwperiodeStavenRietveldbuurtWageningen
vóór 19450,5%8,2%
1945–19640,0%14,3%
1965–19740,0%19,8%
1975–19910,5%19,4%
1992–200580,7%8,2%
2006–201418,3%12,1%
2015 en later0,0%18,1%

Rietveldbuurt Wageningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 80,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Rietveldbuurt vergeleken met Wageningen
WoningtypeStavenRietveldbuurtWageningen
Vrijstaand12,8%5,1%
Twee-onder-een-kap28,9%9,7%
Hoekwoning4,6%6,6%
Tussenwoning49,1%19,4%
Appartement4,6%59,0%
Onbekend type0,0%0,2%

Rietveldbuurt Wageningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
184
40,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
628 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordwest

Alle buurten in Wageningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.