Groenpeil

Roghorst in Wageningen

Buurt in wijk De Horsten, gemeente Wageningen, postcodegebied 6708. 745 inwoners in 297 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 172 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,6%.

Woningen
297
CBS 2025
Inwoners
745
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 409.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
50,6%
EP-Online, 172 gelabeld
Dekking energielabels
57,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Roghorst
Labelverdeling Roghorst
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%1
A+1,2%2
A15,7%27
B33,1%57
C43,6%75
D2,3%4
E2,3%4
F1,2%2
Totaal gelabeld100%172
Ter vergelijking: gemeente Wageningen
Ter vergelijking: gemeente Wageningen
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%242
A+++4,0%552
A++1,3%177
A+2,9%391
A31,1%4.267
B15,5%2.129
C23,1%3.169
D8,8%1.212
E4,6%636
F2,0%280
G4,7%650
Totaal gelabeld100%13.705
Energielabels Roghorst vergeleken met Wageningen
LabelStavenRoghorstWageningen
A++++0,0%1,8%
A+++0,6%4,0%
A++0,0%1,3%
A+1,2%2,9%
A15,7%31,1%
B33,1%15,5%
C43,6%23,1%
D2,3%8,8%
E2,3%4,6%
F1,2%2,0%
G0,0%4,7%

Roghorst Wageningen

Deze verdeling gaat over de 57,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Roghorst vergeleken met Wageningen
BouwperiodeStavenRoghorstWageningen
vóór 19450,6%8,2%
1945–19644,7%14,0%
1965–19741,7%19,8%
1975–199193,0%19,6%
1992–20050,0%8,4%
2006–20140,0%12,3%
2015 en later0,0%17,7%

Roghorst Wageningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 93,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Roghorst vergeleken met Wageningen
WoningtypeStavenRoghorstWageningen
Vrijstaand0,0%5,2%
Twee-onder-een-kap13,4%10,1%
Hoekwoning19,8%6,3%
Tussenwoning61,0%19,4%
Appartement5,8%58,8%
Onbekend type0,0%0,2%

Roghorst Wageningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
114
38,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
353 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Horsten

Alle buurten in Wageningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.