Groenpeil

Opijnen in West Betuwe

Buurt in wijk Waardenburg en Opijnen, gemeente West Betuwe, postcodegebied 4184. 1.140 inwoners in 462 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 252 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,3%.

Woningen
462
CBS 2025
Inwoners
1.140
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 475.000
CBS 2025, gemeente € 466.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
53,6%
EP-Online, 252 gelabeld
Dekking energielabels
54,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Opijnen
Labelverdeling Opijnen
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%3
A++0,4%1
A+1,2%3
A34,1%86
B16,7%42
C23,0%58
D9,5%24
E4,4%11
F3,6%9
G6,0%15
Totaal gelabeld100%252
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%183
A+++4,8%598
A++1,7%217
A+3,6%453
A32,9%4.121
B16,8%2.101
C20,5%2.565
D6,7%843
E3,8%480
F3,7%464
G3,9%484
Totaal gelabeld100%12.509
Energielabels Opijnen vergeleken met West Betuwe
LabelStavenOpijnenWest Betuwe
A++++0,0%1,5%
A+++1,2%4,8%
A++0,4%1,7%
A+1,2%3,6%
A34,1%32,9%
B16,7%16,8%
C23,0%20,5%
D9,5%6,7%
E4,4%3,8%
F3,6%3,7%
G6,0%3,9%

Opijnen West Betuwe

Deze verdeling gaat over de 54,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Opijnen vergeleken met West Betuwe
BouwperiodeStavenOpijnenWest Betuwe
vóór 194515,5%13,2%
1945–196411,5%12,9%
1965–197419,4%18,8%
1975–199131,3%19,7%
1992–200519,4%15,5%
2006–20142,8%10,0%
2015 en later0,0%10,0%

Opijnen West Betuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 31,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Opijnen vergeleken met West Betuwe
WoningtypeStavenOpijnenWest Betuwe
Vrijstaand36,9%25,4%
Twee-onder-een-kap29,4%25,6%
Hoekwoning6,3%10,9%
Tussenwoning24,2%26,5%
Appartement3,2%11,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Opijnen West Betuwe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
226
48,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
864 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Waardenburg en Opijnen

Alle buurten in West Betuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.