Groenpeil

Waardenburg in West Betuwe

Buurt in wijk Waardenburg en Opijnen, gemeente West Betuwe, postcodegebied 4181. 1.740 inwoners in 664 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 406 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,3%.

Woningen
664
CBS 2025
Inwoners
1.740
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 392.000
CBS 2025, gemeente € 466.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
71,4%
EP-Online, 406 gelabeld
Dekking energielabels
61,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Waardenburg
Labelverdeling Waardenburg
LabelAandeelWoningen
A+++6,7%27
A++0,2%1
A+4,7%19
A37,9%154
B21,9%89
C13,1%53
D5,2%21
E3,0%12
F3,7%15
G3,7%15
Totaal gelabeld100%406
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%183
A+++4,8%598
A++1,7%217
A+3,6%453
A32,9%4.121
B16,8%2.101
C20,5%2.565
D6,7%843
E3,8%480
F3,7%464
G3,9%484
Totaal gelabeld100%12.509
Energielabels Waardenburg vergeleken met West Betuwe
LabelStavenWaardenburgWest Betuwe
A++++0,0%1,5%
A+++6,7%4,8%
A++0,2%1,7%
A+4,7%3,6%
A37,9%32,9%
B21,9%16,8%
C13,1%20,5%
D5,2%6,7%
E3,0%3,8%
F3,7%3,7%
G3,7%3,9%

Waardenburg West Betuwe

Deze verdeling gaat over de 61,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Waardenburg vergeleken met West Betuwe
BouwperiodeStavenWaardenburgWest Betuwe
vóór 19456,9%13,2%
1945–196416,3%12,9%
1965–197418,2%18,8%
1975–199129,1%19,7%
1992–200522,4%15,5%
2006–20140,5%10,0%
2015 en later6,7%10,0%

Waardenburg West Betuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 29,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Waardenburg vergeleken met West Betuwe
WoningtypeStavenWaardenburgWest Betuwe
Vrijstaand16,5%25,4%
Twee-onder-een-kap37,2%25,6%
Hoekwoning10,1%10,9%
Tussenwoning32,3%26,5%
Appartement3,9%11,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Waardenburg West Betuwe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
312
47,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.049 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Waardenburg en Opijnen

Alle buurten in West Betuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.