Groenpeil

Buitengebied Appeltern in West Maas en Waal

Buurt in wijk Wijk 03 Appeltern, gemeente West Maas en Waal, postcodegebied 6629. 315 inwoners in 120 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 45 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
120
CBS 2025
Inwoners
315
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 633.000
CBS 2025, gemeente € 435.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
40,0%
EP-Online, 45 gelabeld
Dekking energielabels
37,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Appeltern
Labelverdeling Buitengebied Appeltern
LabelAandeelWoningen
A++2,2%1
A17,8%8
B20,0%9
C2,2%1
D17,8%8
E13,3%6
F13,3%6
G13,3%6
Totaal gelabeld100%45
Ter vergelijking: gemeente West Maas en Waal
Ter vergelijking: gemeente West Maas en Waal
LabelAandeelWoningen
A++++3,7%189
A+++10,1%512
A++1,4%72
A+2,0%102
A32,8%1.661
B13,2%668
C15,8%800
D7,7%390
E4,9%246
F3,7%188
G4,7%237
Totaal gelabeld100%5.065
Energielabels Buitengebied Appeltern vergeleken met West Maas en Waal
LabelStavenBuitengebied AppelternWest Maas en Waal
A++++0,0%3,7%
A+++0,0%10,1%
A++2,2%1,4%
A+0,0%2,0%
A17,8%32,8%
B20,0%13,2%
C2,2%15,8%
D17,8%7,7%
E13,3%4,9%
F13,3%3,7%
G13,3%4,7%

Buitengebied Appeltern West Maas en Waal

Deze verdeling gaat over de 37,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Appeltern vergeleken met West Maas en Waal
BouwperiodeStavenBuitengebied AppelternWest Maas en Waal
vóór 194568,9%14,3%
1945–19646,7%12,2%
1965–19742,2%13,2%
1975–19912,2%19,1%
1992–200511,1%13,0%
2006–20148,9%11,6%
2015 en later0,0%16,5%

Buitengebied Appeltern West Maas en Waal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 68,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Appeltern vergeleken met West Maas en Waal
WoningtypeStavenBuitengebied AppelternWest Maas en Waal
Vrijstaand86,7%33,8%
Twee-onder-een-kap6,7%31,0%
Hoekwoning2,2%6,5%
Tussenwoning4,4%17,8%
Appartement0,0%10,5%
Onbekend type0,0%0,4%

Buitengebied Appeltern West Maas en Waal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
40
33,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
237 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Appeltern

Alle buurten in West Maas en Waal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.