Groenpeil

West Maas en Waal

Gemeente West Maas en Waal in Gelderland, 20.594 inwoners en 8.896 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
8.896
CBS 2025
Inwoners
20.594
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 435.000
CBS 2025
Label A of B
63,3%
van 5.065 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
56,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling West Maas en Waal
Labelverdeling West Maas en Waal
LabelAandeelWoningen
A++++3,7%189
A+++10,1%512
A++1,4%72
A+2,0%102
A32,8%1.661
B13,2%668
C15,8%800
D7,7%390
E4,9%246
F3,7%188
G4,7%237
Totaal gelabeld100%5.065
Energielabels in West Maas en Waal
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++3,7%189
A+++10,1%512
A++1,4%72
A+2,0%102
A32,8%1.661
B13,2%668
C15,8%800
D7,7%390
E4,9%246
F3,7%188
G4,7%237

Deze verdeling gaat over de 56,9% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 5.065 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in West Maas en Waal
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194514,3%725
1945–196412,2%618
1965–197413,2%671
1975–199119,1%969
1992–200513,0%657
2006–201411,6%587
2015 en later16,5%838

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in West Maas en Waal
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand33,8%1.713
Twee-onder-een-kap31,0%1.568
Hoekwoning6,5%331
Tussenwoning17,8%902
Appartement10,5%532
Onbekend type0,4%19

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
5.367
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
23,5 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
60,3
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
50
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in West Maas en Waal

14 buurten met voldoende data. 2 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Buitengebied Alphen36752,2%49,6%
Buitengebied Appeltern12040,0%37,5%
Buitengebied Beneden-Leeuwen53295,2%100,0%
Buitengebied Boven-Leeuwen30242,5%55,3%
Buitengebied Dreumel35333,8%41,1%
Buitengebied Maasbommel21455,2%58,4%
Kern Alphen38748,7%51,4%
Kern Altforst14553,0%45,5%
Kern Appeltern25472,0%59,1%
Kern Beneden-Leeuwen2.77765,6%57,3%
Kern Boven-Leeuwen62762,1%58,5%
Kern Dreumel1.22258,1%50,7%
Kern Maasbommel37067,3%57,0%
Kern Wamel1.03156,2%54,2%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in West Maas en Waal

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.