Groenpeil

Kern Dreumel in West Maas en Waal

Buurt in wijk Wijk 06 Dreumel, gemeente West Maas en Waal, postcodegebied 6621. 2.630 inwoners in 1.222 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 615 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
1.222
CBS 2025
Inwoners
2.630
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 412.000
CBS 2025, gemeente € 435.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
58,5%
EP-Online, 615 gelabeld
Dekking energielabels
50,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kern Dreumel
Labelverdeling Kern Dreumel
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%4
A++1,1%7
A+2,0%12
A36,4%224
B18,4%113
C16,1%99
D8,8%54
E4,9%30
F4,7%29
G7,0%43
Totaal gelabeld100%615
Ter vergelijking: gemeente West Maas en Waal
Ter vergelijking: gemeente West Maas en Waal
LabelAandeelWoningen
A++++3,7%188
A+++10,0%505
A++1,3%66
A+2,0%100
A33,1%1.673
B13,2%668
C15,5%785
D7,8%392
E4,9%247
F3,8%193
G4,8%241
Totaal gelabeld100%5.058
Energielabels Kern Dreumel vergeleken met West Maas en Waal
LabelStavenKern DreumelWest Maas en Waal
A++++0,0%3,7%
A+++0,7%10,0%
A++1,1%1,3%
A+2,0%2,0%
A36,4%33,1%
B18,4%13,2%
C16,1%15,5%
D8,8%7,8%
E4,9%4,9%
F4,7%3,8%
G7,0%4,8%

Kern Dreumel West Maas en Waal

Deze verdeling gaat over de 50,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Dreumel vergeleken met West Maas en Waal
BouwperiodeStavenKern DreumelWest Maas en Waal
vóór 194518,4%14,1%
1945–196413,0%12,3%
1965–197416,7%13,3%
1975–199116,9%19,0%
1992–200516,9%13,1%
2006–201414,0%11,8%
2015 en later4,1%16,5%

Kern Dreumel West Maas en Waal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 18,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kern Dreumel vergeleken met West Maas en Waal
WoningtypeStavenKern DreumelWest Maas en Waal
Vrijstaand34,1%33,7%
Twee-onder-een-kap35,0%31,1%
Hoekwoning4,2%6,5%
Tussenwoning10,1%17,9%
Appartement16,6%10,4%
Onbekend type0,0%0,4%

Kern Dreumel West Maas en Waal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
521
42,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.007 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Dreumel

Alle buurten in West Maas en Waal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.