Groenpeil

Kern Maasbommel in West Maas en Waal

Buurt in wijk Wijk 07 Maasbommel, gemeente West Maas en Waal, postcodegebied 6627. 790 inwoners in 370 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 213 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
370
CBS 2025
Inwoners
790
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 394.000
CBS 2025, gemeente € 435.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
66,7%
EP-Online, 213 gelabeld
Dekking energielabels
57,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kern Maasbommel
Labelverdeling Kern Maasbommel
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A+++15,0%32
A++3,3%7
A+0,5%1
A31,9%68
B15,5%33
C15,0%32
D7,5%16
E4,2%9
F3,8%8
G2,8%6
Totaal gelabeld100%213
Ter vergelijking: gemeente West Maas en Waal
Ter vergelijking: gemeente West Maas en Waal
LabelAandeelWoningen
A++++3,7%188
A+++10,0%505
A++1,3%66
A+2,0%100
A33,1%1.673
B13,2%668
C15,5%785
D7,8%392
E4,9%247
F3,8%193
G4,8%241
Totaal gelabeld100%5.058
Energielabels Kern Maasbommel vergeleken met West Maas en Waal
LabelStavenKern MaasbommelWest Maas en Waal
A++++0,5%3,7%
A+++15,0%10,0%
A++3,3%1,3%
A+0,5%2,0%
A31,9%33,1%
B15,5%13,2%
C15,0%15,5%
D7,5%7,8%
E4,2%4,9%
F3,8%3,8%
G2,8%4,8%

Kern Maasbommel West Maas en Waal

Deze verdeling gaat over de 57,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Maasbommel vergeleken met West Maas en Waal
BouwperiodeStavenKern MaasbommelWest Maas en Waal
vóór 19458,0%14,1%
1945–196414,6%12,3%
1965–197411,7%13,3%
1975–199125,8%19,0%
1992–200515,0%13,1%
2006–20147,0%11,8%
2015 en later17,8%16,5%

Kern Maasbommel West Maas en Waal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 25,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kern Maasbommel vergeleken met West Maas en Waal
WoningtypeStavenKern MaasbommelWest Maas en Waal
Vrijstaand37,6%33,7%
Twee-onder-een-kap33,8%31,1%
Hoekwoning10,8%6,5%
Tussenwoning14,1%17,9%
Appartement3,8%10,4%
Onbekend type0,0%0,4%

Kern Maasbommel West Maas en Waal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
68,0%
CBS 2024
Installaties
157
42,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
625 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 Maasbommel

Alle buurten in West Maas en Waal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.