Groenpeil

Verspr.h. ten zuiden van Sebaldeburen in Westerkwartier

Buurt in wijk Wijk 00 Grootegast, gemeente Westerkwartier, postcodegebied 9861 en postcodegebied 9862. 240 inwoners in 89 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 43 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
89
CBS 2025
Inwoners
240
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 420.000
CBS 2025, gemeente € 330.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
32,6%
EP-Online, 43 gelabeld
Dekking energielabels
48,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspr.h. ten zuiden van Sebaldeburen
Labelverdeling Verspr.h. ten zuiden van Sebaldeburen
LabelAandeelWoningen
A++2,3%1
A+4,7%2
A18,6%8
B7,0%3
C7,0%3
D23,3%10
E11,6%5
F16,3%7
G9,3%4
Totaal gelabeld100%43
Ter vergelijking: gemeente Westerkwartier
Ter vergelijking: gemeente Westerkwartier
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%440
A+++7,1%1.151
A++3,4%549
A+3,2%510
A27,3%4.424
B12,7%2.048
C22,5%3.640
D8,7%1.402
E4,6%747
F3,2%510
G4,7%755
Totaal gelabeld100%16.176
Energielabels Verspr.h. ten zuiden van Sebaldeburen vergeleken met Westerkwartier
LabelStavenVerspr.h. ten zuiden van SebaldeburenWesterkwartier
A++++0,0%2,7%
A+++0,0%7,1%
A++2,3%3,4%
A+4,7%3,2%
A18,6%27,3%
B7,0%12,7%
C7,0%22,5%
D23,3%8,7%
E11,6%4,6%
F16,3%3,2%
G9,3%4,7%

Verspr.h. ten zuiden van Sebaldeburen Westerkwartier

Deze verdeling gaat over de 48,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspr.h. ten zuiden van Sebaldeburen vergeleken met Westerkwartier
BouwperiodeStavenVerspr.h. ten zuiden van SebaldeburenWesterkwartier
vóór 194541,9%13,3%
1945–196423,3%10,6%
1965–19747,0%19,4%
1975–19917,0%20,8%
1992–200516,3%15,0%
2006–20144,7%12,6%
2015 en later0,0%8,2%

Verspr.h. ten zuiden van Sebaldeburen Westerkwartier

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 41,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspr.h. ten zuiden van Sebaldeburen vergeleken met Westerkwartier
WoningtypeStavenVerspr.h. ten zuiden van SebaldeburenWesterkwartier
Vrijstaand95,3%32,9%
Twee-onder-een-kap2,3%27,6%
Hoekwoning2,3%9,6%
Tussenwoning0,0%17,8%
Appartement0,0%12,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Verspr.h. ten zuiden van Sebaldeburen Westerkwartier

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
36
40,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
174 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Grootegast

Alle buurten in Westerkwartier

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.