Groenpeil

Diever in Westerveld

Buurt in wijk Wijk 00 Diever, gemeente Westerveld, postcodegebied 7981. 2.365 inwoners in 1.111 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 690 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,9%.

Woningen
1.111
CBS 2025
Inwoners
2.365
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 389.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
68,0%
EP-Online, 690 gelabeld
Dekking energielabels
62,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Diever
Labelverdeling Diever
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%4
A+++2,3%16
A++2,0%14
A+3,5%24
A40,1%277
B19,4%134
C18,0%124
D6,1%42
E2,5%17
F2,8%19
G2,8%19
Totaal gelabeld100%690
Ter vergelijking: gemeente Westerveld
Ter vergelijking: gemeente Westerveld
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%43
A+++2,6%139
A++1,7%91
A+1,8%98
A29,1%1.564
B18,9%1.017
C24,4%1.313
D7,7%416
E4,5%242
F3,7%201
G4,6%249
Totaal gelabeld100%5.373
Energielabels Diever vergeleken met Westerveld
LabelStavenDieverWesterveld
A++++0,6%0,8%
A+++2,3%2,6%
A++2,0%1,7%
A+3,5%1,8%
A40,1%29,1%
B19,4%18,9%
C18,0%24,4%
D6,1%7,7%
E2,5%4,5%
F2,8%3,7%
G2,8%4,6%

Diever Westerveld

Deze verdeling gaat over de 62,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Diever vergeleken met Westerveld
BouwperiodeStavenDieverWesterveld
vóór 194511,2%12,4%
1945–19649,4%12,7%
1965–197415,9%19,4%
1975–199126,8%23,2%
1992–200517,1%20,0%
2006–201415,4%7,1%
2015 en later4,2%5,2%

Diever Westerveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Diever vergeleken met Westerveld
WoningtypeStavenDieverWesterveld
Vrijstaand35,9%41,0%
Twee-onder-een-kap29,1%29,3%
Hoekwoning6,8%3,7%
Tussenwoning15,9%10,2%
Appartement12,0%8,8%
Onbekend type0,1%7,0%

Diever Westerveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
610
54,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.120 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Diever

Alle buurten in Westerveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.