Groenpeil

Wittelte in Westerveld

Buurt in wijk Wijk 00 Diever, gemeente Westerveld, postcodegebied 7986. 130 inwoners in 53 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 31 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 25,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,9%.

Woningen
53
CBS 2025
Inwoners
130
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 523.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
25,8%
EP-Online, 31 gelabeld
Dekking energielabels
58,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wittelte
Labelverdeling Wittelte
LabelAandeelWoningen
A+++3,2%1
A16,1%5
B6,5%2
C41,9%13
D12,9%4
E3,2%1
F6,5%2
G9,7%3
Totaal gelabeld100%31
Ter vergelijking: gemeente Westerveld
Ter vergelijking: gemeente Westerveld
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%43
A+++2,6%139
A++1,7%91
A+1,8%98
A29,1%1.564
B18,9%1.017
C24,4%1.313
D7,7%416
E4,5%242
F3,7%201
G4,6%249
Totaal gelabeld100%5.373
Energielabels Wittelte vergeleken met Westerveld
LabelStavenWittelteWesterveld
A++++0,0%0,8%
A+++3,2%2,6%
A++0,0%1,7%
A+0,0%1,8%
A16,1%29,1%
B6,5%18,9%
C41,9%24,4%
D12,9%7,7%
E3,2%4,5%
F6,5%3,7%
G9,7%4,6%

Wittelte Westerveld

Deze verdeling gaat over de 58,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wittelte vergeleken met Westerveld
BouwperiodeStavenWittelteWesterveld
vóór 194545,2%12,4%
1945–196435,5%12,7%
1965–19743,2%19,4%
1975–19919,7%23,2%
1992–20053,2%20,0%
2006–20143,2%7,1%
2015 en later0,0%5,2%

Wittelte Westerveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 45,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wittelte vergeleken met Westerveld
WoningtypeStavenWittelteWesterveld
Vrijstaand77,4%41,0%
Twee-onder-een-kap22,6%29,3%
Hoekwoning0,0%3,7%
Tussenwoning0,0%10,2%
Appartement0,0%8,8%
Onbekend type0,0%7,0%

Wittelte Westerveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
16
30,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
71 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Diever

Alle buurten in Westerveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.