Groenpeil

Buitengebied Kwintsheul in Westland

Buurt in wijk Wijk 08 Kwintsheul, gemeente Westland, postcodegebied 2291 en postcodegebied 2295. 1.550 inwoners in 521 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 420 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 87,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.

Woningen
521
CBS 2025
Inwoners
1.550
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 760.000
CBS 2025, gemeente € 465.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
87,6%
EP-Online, 420 gelabeld
Dekking energielabels
80,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Kwintsheul
Labelverdeling Buitengebied Kwintsheul
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%11
A+++20,2%85
A++7,6%32
A+1,7%7
A52,4%220
B3,1%13
C3,1%13
D3,1%13
E2,1%9
F2,4%10
G1,7%7
Totaal gelabeld100%420
Ter vergelijking: gemeente Westland
Ter vergelijking: gemeente Westland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%321
A+++6,1%1.872
A++3,1%931
A+3,8%1.151
A31,8%9.703
B17,7%5.387
C22,2%6.786
D7,0%2.134
E3,4%1.043
F2,2%660
G1,7%531
Totaal gelabeld100%30.519
Energielabels Buitengebied Kwintsheul vergeleken met Westland
LabelStavenBuitengebied KwintsheulWestland
A++++2,6%1,1%
A+++20,2%6,1%
A++7,6%3,1%
A+1,7%3,8%
A52,4%31,8%
B3,1%17,7%
C3,1%22,2%
D3,1%7,0%
E2,1%3,4%
F2,4%2,2%
G1,7%1,7%

Buitengebied Kwintsheul Westland

Deze verdeling gaat over de 80,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Kwintsheul vergeleken met Westland
BouwperiodeStavenBuitengebied KwintsheulWestland
vóór 19455,0%7,7%
1945–19643,8%11,5%
1965–19743,8%15,6%
1975–19913,1%21,4%
1992–20053,1%14,7%
2006–201415,2%14,8%
2015 en later66,0%14,2%

Buitengebied Kwintsheul Westland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 66,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Kwintsheul vergeleken met Westland
WoningtypeStavenBuitengebied KwintsheulWestland
Vrijstaand22,4%8,2%
Twee-onder-een-kap30,0%13,9%
Hoekwoning5,0%8,3%
Tussenwoning26,2%36,8%
Appartement16,4%32,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Buitengebied Kwintsheul Westland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
75,0%
CBS 2024
Installaties
432
82,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.381 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Kwintsheul

Alle buurten in Westland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.