Kwintsheul Centrumgebied in Westland
Buurt in wijk Wijk 08 Kwintsheul, gemeente Westland, postcodegebied 2295. 2.720 inwoners in 1.206 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 707 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.
- Woningen
- 1.206
- CBS 2025
- Inwoners
- 2.720
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 403.000
- CBS 2025, gemeente € 465.000
- Koopwoningen
- 67,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 49,6%
- EP-Online, 707 gelabeld
- Dekking energielabels
- 58,6%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,4% | 3 |
| A++ | 6,5% | 46 |
| A+ | 8,2% | 58 |
| A | 22,3% | 158 |
| B | 12,2% | 86 |
| C | 30,4% | 215 |
| D | 12,2% | 86 |
| E | 4,2% | 30 |
| F | 2,1% | 15 |
| G | 1,4% | 10 |
| Totaal gelabeld | 100% | 707 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 321 |
| A+++ | 6,1% | 1.872 |
| A++ | 3,1% | 931 |
| A+ | 3,8% | 1.151 |
| A | 31,8% | 9.703 |
| B | 17,7% | 5.387 |
| C | 22,2% | 6.786 |
| D | 7,0% | 2.134 |
| E | 3,4% | 1.043 |
| F | 2,2% | 660 |
| G | 1,7% | 531 |
| Totaal gelabeld | 100% | 30.519 |
| Label | Staven | Kwintsheul Centrumgebied | Westland |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,1% | |
| A+++ | 0,4% | 6,1% | |
| A++ | 6,5% | 3,1% | |
| A+ | 8,2% | 3,8% | |
| A | 22,3% | 31,8% | |
| B | 12,2% | 17,7% | |
| C | 30,4% | 22,2% | |
| D | 12,2% | 7,0% | |
| E | 4,2% | 3,4% | |
| F | 2,1% | 2,2% | |
| G | 1,4% | 1,7% |
Kwintsheul Centrumgebied Westland
Deze verdeling gaat over de 58,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Kwintsheul Centrumgebied | Westland |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 8,6% | 7,7% | |
| 1945–1964 | 11,5% | 11,5% | |
| 1965–1974 | 36,2% | 15,6% | |
| 1975–1991 | 18,8% | 21,4% | |
| 1992–2005 | 18,0% | 14,7% | |
| 2006–2014 | 2,1% | 14,8% | |
| 2015 en later | 4,8% | 14,2% |
Kwintsheul Centrumgebied Westland
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Groeikernen en flats
Grootste groep in deze buurt: 36,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.
Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Kwintsheul Centrumgebied | Westland |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 5,4% | 8,2% | |
| Twee-onder-een-kap | 11,9% | 13,9% | |
| Hoekwoning | 9,2% | 8,3% | |
| Tussenwoning | 43,1% | 36,8% | |
| Appartement | 30,4% | 32,4% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,3% |
Kwintsheul Centrumgebied Westland
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 34,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 327
- 27,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,2 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 1.098 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 10
- 22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 08 Kwintsheul
- Buitengebied Kwintsheul 521 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 58,6% (707 van 1.206 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.