Grote Geest en Molenwijk in Westland
Buurt in wijk Wijk 05 Monster, gemeente Westland, postcodegebied 2681. 1.865 inwoners in 761 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 467 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.
- Woningen
- 761
- CBS 2025
- Inwoners
- 1.865
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 556.000
- CBS 2025, gemeente € 465.000
- Koopwoningen
- 82,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 98,1%
- EP-Online, 467 gelabeld
- Dekking energielabels
- 61,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 2,8% | 13 |
| A++ | 0,6% | 3 |
| A+ | 3,4% | 16 |
| A | 75,8% | 354 |
| B | 15,4% | 72 |
| C | 1,3% | 6 |
| D | 0,4% | 2 |
| E | 0,2% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 467 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 321 |
| A+++ | 6,1% | 1.872 |
| A++ | 3,1% | 931 |
| A+ | 3,8% | 1.151 |
| A | 31,8% | 9.703 |
| B | 17,7% | 5.387 |
| C | 22,2% | 6.786 |
| D | 7,0% | 2.134 |
| E | 3,4% | 1.043 |
| F | 2,2% | 660 |
| G | 1,7% | 531 |
| Totaal gelabeld | 100% | 30.519 |
| Label | Staven | Grote Geest en Molenwijk | Westland |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,1% | |
| A+++ | 2,8% | 6,1% | |
| A++ | 0,6% | 3,1% | |
| A+ | 3,4% | 3,8% | |
| A | 75,8% | 31,8% | |
| B | 15,4% | 17,7% | |
| C | 1,3% | 22,2% | |
| D | 0,4% | 7,0% | |
| E | 0,2% | 3,4% | |
| F | 0,0% | 2,2% | |
| G | 0,0% | 1,7% |
Grote Geest en Molenwijk Westland
Deze verdeling gaat over de 61,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Grote Geest en Molenwijk | Westland |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,2% | 7,7% | |
| 1945–1964 | 0,2% | 11,5% | |
| 1965–1974 | 0,2% | 15,6% | |
| 1975–1991 | 0,0% | 21,4% | |
| 1992–2005 | 43,0% | 14,7% | |
| 2006–2014 | 44,5% | 14,8% | |
| 2015 en later | 11,8% | 14,2% |
Grote Geest en Molenwijk Westland
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Aangescherpte EPC
Grootste groep in deze buurt: 44,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.
De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Grote Geest en Molenwijk | Westland |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 7,9% | 8,2% | |
| Twee-onder-een-kap | 19,1% | 13,9% | |
| Hoekwoning | 2,1% | 8,3% | |
| Tussenwoning | 22,1% | 36,8% | |
| Appartement | 48,8% | 32,4% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,3% |
Grote Geest en Molenwijk Westland
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 53,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 277
- 36,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,2 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 1.048 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 8
- 16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 05 Monster
- Bedrijventerrein Vlotlaan 70 woningen
- Kleine Geest en Molenwijk 1.431 woningen
- Monster Centrumgebied 1.162 woningen
- Polanen 442 woningen
- Westerhonk 190 woningen
- Westlandse Zoom De Duinen 259 woningen
- Zwartenhoek 1.390 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 61,4% (467 van 761 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.