Groenpeil

Monster Centrumgebied in Westland

Buurt in wijk Wijk 05 Monster, gemeente Westland, postcodegebied 2681. 2.300 inwoners in 1.162 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 773 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,9%.

Woningen
1.162
CBS 2025
Inwoners
2.300
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 370.000
CBS 2025, gemeente € 465.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
51,6%
EP-Online, 773 gelabeld
Dekking energielabels
66,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Monster Centrumgebied
Labelverdeling Monster Centrumgebied
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++5,2%40
A++0,1%1
A+3,0%23
A22,6%175
B20,6%159
C24,7%191
D7,5%58
E6,6%51
F4,9%38
G4,7%36
Totaal gelabeld100%773
Ter vergelijking: gemeente Westland
Ter vergelijking: gemeente Westland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%381
A+++6,4%1.946
A++3,2%969
A+3,9%1.181
A31,6%9.681
B17,7%5.420
C22,2%6.786
D6,9%2.111
E3,3%1.008
F2,1%634
G1,7%511
Totaal gelabeld100%30.628
Energielabels Monster Centrumgebied vergeleken met Westland
LabelStavenMonster CentrumgebiedWestland
A++++0,1%1,2%
A+++5,2%6,4%
A++0,1%3,2%
A+3,0%3,9%
A22,6%31,6%
B20,6%17,7%
C24,7%22,2%
D7,5%6,9%
E6,6%3,3%
F4,9%2,1%
G4,7%1,7%

Monster Centrumgebied Westland

Deze verdeling gaat over de 66,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Monster Centrumgebied vergeleken met Westland
BouwperiodeStavenMonster CentrumgebiedWestland
vóór 194522,8%7,7%
1945–196417,7%11,5%
1965–19742,1%15,6%
1975–199118,2%21,3%
1992–200524,1%14,6%
2006–20149,1%14,7%
2015 en later6,1%14,6%

Monster Centrumgebied Westland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 24,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Monster Centrumgebied vergeleken met Westland
WoningtypeStavenMonster CentrumgebiedWestland
Vrijstaand4,8%8,2%
Twee-onder-een-kap10,2%13,7%
Hoekwoning6,6%8,5%
Tussenwoning16,6%36,8%
Appartement61,8%32,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Monster Centrumgebied Westland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
21,0%
CBS 2024
Installaties
172
14,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
613 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Monster

Alle buurten in Westland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.