Groenpeil

Vogelwijk in Westland

Buurt in wijk Wijk 02 Honselersdijk, gemeente Westland, postcodegebied 2675. 1.870 inwoners in 808 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 513 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.

Woningen
808
CBS 2025
Inwoners
1.870
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 402.000
CBS 2025, gemeente € 465.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
61,0%
EP-Online, 513 gelabeld
Dekking energielabels
63,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vogelwijk
Labelverdeling Vogelwijk
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%2
A++0,4%2
A+0,8%4
A19,3%99
B40,2%206
C31,8%163
D4,7%24
E1,2%6
F1,0%5
G0,4%2
Totaal gelabeld100%513
Ter vergelijking: gemeente Westland
Ter vergelijking: gemeente Westland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%321
A+++6,1%1.872
A++3,1%931
A+3,8%1.151
A31,8%9.703
B17,7%5.387
C22,2%6.786
D7,0%2.134
E3,4%1.043
F2,2%660
G1,7%531
Totaal gelabeld100%30.519
Energielabels Vogelwijk vergeleken met Westland
LabelStavenVogelwijkWestland
A++++0,0%1,1%
A+++0,4%6,1%
A++0,4%3,1%
A+0,8%3,8%
A19,3%31,8%
B40,2%17,7%
C31,8%22,2%
D4,7%7,0%
E1,2%3,4%
F1,0%2,2%
G0,4%1,7%

Vogelwijk Westland

Deze verdeling gaat over de 63,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelwijk vergeleken met Westland
BouwperiodeStavenVogelwijkWestland
vóór 19451,0%7,7%
1945–19640,4%11,5%
1965–197459,1%15,6%
1975–199124,8%21,4%
1992–200512,5%14,7%
2006–20140,8%14,8%
2015 en later1,6%14,2%

Vogelwijk Westland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 59,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vogelwijk vergeleken met Westland
WoningtypeStavenVogelwijkWestland
Vrijstaand4,5%8,2%
Twee-onder-een-kap10,1%13,9%
Hoekwoning9,6%8,3%
Tussenwoning37,2%36,8%
Appartement38,6%32,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Vogelwijk Westland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
195
24,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
738 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Honselersdijk

Alle buurten in Westland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.