Groenpeil

Langeville-Buitengebied in Weststellingwerf

Buurt in wijk Lange-Nije-Munk, gemeente Weststellingwerf, postcodegebied 8484. 140 inwoners in 56 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 67 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
56
CBS 2025
Inwoners
140
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 431.000
CBS 2025, gemeente € 315.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
73,1%
EP-Online, 67 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Langeville-Buitengebied
Labelverdeling Langeville-Buitengebied
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%1
A+++29,9%20
A++10,4%7
A+1,5%1
A28,4%19
B1,5%1
C6,0%4
D3,0%2
E1,5%1
F10,4%7
G6,0%4
Totaal gelabeld100%67
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%150
A+++2,2%168
A++1,4%110
A+2,6%198
A28,6%2.196
B19,7%1.512
C23,5%1.805
D8,5%653
E3,3%254
F3,6%275
G4,8%370
Totaal gelabeld100%7.691
Energielabels Langeville-Buitengebied vergeleken met Weststellingwerf
LabelStavenLangeville-BuitengebiedWeststellingwerf
A++++1,5%2,0%
A+++29,9%2,2%
A++10,4%1,4%
A+1,5%2,6%
A28,4%28,6%
B1,5%19,7%
C6,0%23,5%
D3,0%8,5%
E1,5%3,3%
F10,4%3,6%
G6,0%4,8%

Langeville-Buitengebied Weststellingwerf

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Langeville-Buitengebied vergeleken met Weststellingwerf
BouwperiodeStavenLangeville-BuitengebiedWeststellingwerf
vóór 194516,4%17,2%
1945–19644,5%13,3%
1965–19741,5%18,4%
1975–19917,5%23,0%
1992–20051,5%12,0%
2006–20149,0%9,8%
2015 en later59,7%6,4%

Langeville-Buitengebied Weststellingwerf

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 59,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Langeville-Buitengebied vergeleken met Weststellingwerf
WoningtypeStavenLangeville-BuitengebiedWeststellingwerf
Vrijstaand38,8%30,8%
Twee-onder-een-kap1,5%24,5%
Hoekwoning0,0%7,3%
Tussenwoning3,0%22,0%
Appartement6,0%14,3%
Onbekend type50,7%1,0%

Langeville-Buitengebied Weststellingwerf

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
25
44,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
110 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Lange-Nije-Munk

Alle buurten in Weststellingwerf

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.